Menu
TOPZINE.cz
Technologie

Pro domácí tisk fotografií je ideální inkoustová tiskárna

Milujete fotografování a rádi byste si nějaké ty fotečky uchovali ve fyzické podobě. Není divu, takové zarámované fotografie na stěnách místností vypadají moc hezky. Stejně tak i fotky na speciálním fotopapíru stojí za to. Jen si takovéto kousky vytisknout. Co všechno byste proto měli udělat? V první řadě pořídit tu správnou inkoustovou tiskárnu. Další kroky ale také nezůstaneme dlužní.

Inkoustová tiskárna jako ideální řešení

Pro tisk fotografií v domácnosti se nejvíce hodí inkoustová tiskárna. Ostatně právě tato technologie je poměrně jednoduchá a z hlediska barev a celkového vzhledu tisku naprosto dostačující. Laserové tiskárny, včetně těch barevných, nedokážou vytvořit takové fotografie, které byste si představovali. Vzhledově určitě nijak nenadchnou, ba naopak. Co se týká barev, klasická inkoustová tiskárna pracuje s celkem čtyřmi základními barvami CMYK. Precizním smícháním jednotlivých barev dokáže tiskárna vytvořit velmi pestré spektrum nejrůznějších odstínů, které vypadají v celkovém pojetí náramně.

Originální cartridge se vyplatí

V každém případě se vyplatí vsadit na originální cartridge. Právě ony nabízejí krásné barvy. Pro fototiskárny nenajdete lepší alternativu. Náplně, které vyžaduje tiskárna na fotografie, jsou typické přítomností různých specifických barev. Výjimkou nejsou ani světlá purpurová, zelená nebo šedá a jiné cartridge.

Jak tisknout z mobilu? Kompletní průvodce mobilním tiskem

Velmi důležitý je také papír

Určitě dbejte také na volbu papíru. Ano, třeba kvalitní tiskárna a jedna z nejlepších náplní hp laserjet pro mfp m28w toner dokážou doslova divy, nicméně bez specifického papíru pro tisk fotografií se nemáte šanci obejít. Neoriginální tenké papíry mohou celkový vzhled dokonale degradovat. Soustřeďte se především na krásné bílou barvu a sílu samotného papíru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pro domácí tisk fotografií je ideální inkoustová tiskárna