Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Přírodní britská kosmetika vás okouzlí

Redakce

Redakce

27. 9. 2010

FOTO: Kosmetika LushPojďte se s námi bavit se skvělou britskou kosmetikou, která je přírodní, šetrná k životnímu prostředí, ručně vyráběná, vždy svěží, neotřelá, zábavná a voňavá. To vše je britská značka Lush. Její kosmetické produkty vás přenesou do opojného světa, ze kterého se nebudete chtít vrátit. Nahlédněte.

FOTO: Kosmetika Lush

Kosmetika Lush, Zdroj: 2media.cz

Značka Lush vznikla v roce 1995 ve Velké Británii a od svého začátku si dala za úkol vytvářet kosmetiku jinou, než trh dosud nabízel. Dnes má značka příznivce a obchody po celém světě, oblíbily si ji dokonce i celebrity. Svoje produkty vyrábějí výhradně z přírodních ingrediencí, které jsou šetrné k životnímu prostředí, snaží se používat co nejvíce přísad získaných fair-trade cestou a jsou zásadně proti testování kosmetiky na zvířatech.

Lush se snaží jít v ochraně životního prostředí co nejdál to jde, a proto si hraje i s konzistencí svých produktů. Spoustu kosmetiky, která se běžně vyskytuje v tekutém skupenství, Lush vyrábí v tuhé formě. Můžete si tak koupit šampuk – šampón ve formě puku, tuhý masážní olej nebo tělové kondicionéry, což jsou něco jako tělová másla s tím rozdílem, že je použijete už ve sprše.

FOTO: krémové produkty Lush v kelímcích

Pleťová maska a další krémové produkty Lush

V pevném skupenství zde naleznete i pěny do koupele a určitě si vyberete z nepřeberného množství krásně vonících mýdel. Tuhé výrobky už nepotřebují žádný jiný obal než papírový sáček, který vás navíc vtipným obrázkem požádá, abyste jej po vybalení zboží zrecyklovali na kompostu. A ty výrobky, které musejí být v lahvičce či kelímku, dostanete v obalu ze 100% recyklovatelného plastu.

Kosmetiku Lush mezi jinou zcela jistě poznáte, je prostě jiná. Lush si rád hraje s vůněmi, hledá stále nové a neotřelé, stejně jako zkouší vyrábět produkty ve formách, jaké tu ještě nebyly, a kombinovat ingredience tak, aby jejich působení bylo co nejúčinnější.

FOTO: různé Lush balistiky

Balistiky do koupele Lush

Pokud budete chtít, produkty Lush můžete své tělo rozmazlovat od hlavy k patě. Lush nabízí širokou škálu výrobků pro péči o vlasy, šampóny tuhé i tekuté, kondicionéry, masky i přírodní barvu na vlasy. V sekci péče o tvář naleznete produkty ke každodennímu čištění pleti, krémy, pleťové vody i novinky jako tonizační tablety a tónovací krém. Specialitou Lushe jsou také čerstvé masky umíchané přímo na prodejně. V nabídce najdete krémy pro každý kousek vašeho těla i balzámky na rty.

Nejlépe se s Lush vyřádíte ve vaně nebo sprše, specialitou obchodu jsou balistiky do vany, velké šumivé koule, které krásně voní a po vhození do horké vody se rozpustí, navíc často vydají i nějaké tajemství ukryté vevnitř, okvětní plátky nebo třpytky. Pokud jste milovníky pěny, Lush nabízí tuhé pěny do koupele, které pění opravdu luxusně a krásně voní; výhodou pěny je, že vám na rozdíl od balistiku vydrží na více použití.

FOTO: krájená mýdla od Lush

Barevná krájená mýdla od Lush

A ve sprše se zase můžete vyřádit se sprchovým želé nebo emotibombami. Pokud vám nebudou stačit vůně, kterými budete vonět, až vyjdete z koupelny, nabízí Lush i své parfémy. Již několik let je populární jejich vůně Karma, citrusovo-kořeněná vůně, které propadlo spoustu zákaznic. Nedávno představili nový parfém Tuca Tuca, který voní po květinách, hlavně fialkách.

Všechny produkty Lush si můžete zakoupit v jejich e-shopu na stránkách lushcz.cz, výběr usnadňují i komentáře zákaznic, které se vám u každého výrobku zobrazí. Pokud je to pro vás ale možné, vřele doporučuji návštěvu jejich kamenného obchůdku v pražském Palladiu (Náměstí republiky 1), protože jde o opravdu silný zážitek. Všechny produkty tu můžete otestovat a můžete se i poradit s prodavačkou o tom, zda jsou vhodné právě pro vás. V obchodě to navíc krásně voní a garantuji vám, že budete odcházet v povznesené náladě.

FOTO: dárkové balíčky kosmetiky Lush

Produkty Lush zabalené v dárkovém balení, zdroj: 2media.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přírodní britská kosmetika vás okouzlí