Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Lví král 3D a Ošetřovatel

Eliška Nová

Eliška Nová

1. 9. 2011

Do kin zavítají tento týden dva filmy. Obnovená premiéra animované klasiky ve 3D a mluvící zvířata. Ano, na své si tentokrát přijdou děti.Lví král (USA, 1944)

Lví král. Zdroj:Falcon

Lvího krále zná snad každý, patří ke klasickým disneyovkám. Nejde o remake snímku z roku 1994, ale o původní verzi převedenou do 3D formátu. Pro ty z vás, kteří animák čirou náhodou neviděli: Do zvířecího království se narodí nástupce současného krále Simba. Jenže Simbův zlý strýc by rád vládl sám. Krále proto zabije a Simbu pošle do vyhnanství. Tady se lvíče seznamuje se surikatou Timonem a divokým prasetem Pumbou. Ale jednoho dne se bude muset mladý lev vrátit.

Žánr: Animovaný/Komedie
Režie: Roger Allers, Rob Minkoff
Scénář: Irene Mecchi, Jonathan Roberts, Linda Woolverton
Hudba: Hans Zimmer
Hrají (v českém znění): Martin Sobotka, Pavel Soukup, Petra Hanžlíková, Miroslav Moravec, Jan Kalous, Stanislav Fišer, Jana Drbohlavová
Délka filmu: 89 min

Ošetřovatel (USA, 2011)

Ošetřovatel. Zdroj: Falcon

Americká komedie vypráví příběh ze zoo. Hlavní postavou je ošetřovatel Griffin, kterému jeho holka dala košem, když ji žádal o ruku. Jenže po pěti letech je dívka znovu na scéně, má o Griffina zájem a jeho místo si představuje v prodejně aut. A to se celé zoo, zejména té zvířecí části, nelíbí. Aby neodešel a dostal zpět svoji lásku i jako ošetřovatel, rozhodnou se mu zvířata radit v tom, jak ji sbalit. Ano, zvířata s lidmi mluví, když chtějí.

Žánr: Komedie/Romantický/Rodinný
Režie: Franc Coraci
Scénář: Nick Bakay, Rock Reuben, Kevin James, Jay Scherick, David Ronn
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Kevin James, Rosario Dawson, Leslie Bibb
Délka filmu: 104 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Lví král 3D a Ošetřovatel