Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Králova řeč, Rango, Když kámen promluví, Světová invaze a Tantra

Eliška Nová

Eliška Nová

11. 3. 2011

!Nové filmy v kinech od 10. března!Nejlepší film roku, animovaný western nebo Jaroslav Dušek ve své nefalšované podobě. Tři z pěti novinek pro tento týden.

Když kámen promluví (Česká republika, 2010)

Když kámen promluví. Zdroj: Aerofilms

Více než jeden rok natáčel Viliam Poltikovič dokument o Jaroslavu Duškovi. Snímek však není typickým portrétem osobnosti. Jedná se spíše o sondu do Duškova vnitřního života. Ve filmu uvidíme ukázky z divadelních her, ale hlavně Duška na návštěvě u postižených, s delfíny, jak chodí po žhavých uhlících a… jak komunikuje s kameny.

Žánr: Dokumentární

Režie: Viliam Poltikovič

Scénář: Viliam Poltikovič

Hudba: Ladislav Faktor

Hrají: Jaroslav Dušek

Délka filmu: 75 min

Králova řeč (USA, 2010)

Králova řeč. Zdroj: Bontonfilm

Teď, když Králova řeč konečně dorazila do českých kin, o ní můžeme mluvit jako o oscarovém snímku. Cenu akademie vyhrál nejenom Colin Firth v kategorii herec v hlavní roli, Tom Hooper za režii, ale Králova řeč si nakonec odnesla i cenu za nejlepší film roku. Snímek o koktavém králi, který nečekaně obsadí trůn, a to zrovna v době před druhou světovou válkou. A protože král koktat nemůže, jeho manželka mu domluví setkání se svérázným terapeutem v podání Geoffreyho Rushe.

Žánr: Drama/Historický

Režie: Tom Hooper

Scénář: David Seidler

Hudba: Alexandre Desplat

Hrají: Colin Firth, Geoffrey Rush, Helena Bonham Carter, Guy Pearce, Jennifer Ehle, Derek Jacobi, Michael Gambon, Timothy Spall, Anthony Andrews

Délka filmu: 118 min

Rango (USA, 2011)

Rango. Zdroj: Bontonfilm

Jednoho chameleona už jsme letos viděli. V disneyovském Na vlásku. Ve snímku Rango režiséra Gorea Verbinského, který stojí za Piráty z Karibiku, už chameleon figuruje v hlavní roli. Na počátku stojí pár vybájených hrdinských historek, z nichž vyplyne jméno Rango, šerifská hvězda a hezká řádka úkolů. Film plný pouštních zvířátek, havajské košile, který nese prvky westernu. V originálním znění v hlavní roli Johnny Depp, v českém Ondřej Brzobohatý.

Žánr: Komedie/Akční/Animovaný

Režie: Gore Verbinski

Scénář: John Logan

Hudba: Hans Zimmer

Hrají (v českém znění): Ondřej Brzobohatý, Tereza Bebarová, Tomáš Juřička, Otakar Brousek, Lukáš Hlavica

Délka filmu: 107 min

Světová invaze (USA, 2011)

Světová invaze. Zdroj: Falcon

Buenos Aires, Soul, Francie, Německo, Čína. Tady všude i jinde byly po mnoho let zaznamenány případy pozorování UFO. V roce 2011 je země napadena neznámými silami. Dobývána jsou největší města. K poslední bitvě nakonec dojde v Los Angeles. Vše teď závisí na námořním seržantovi a jeho četě.

Žánr: Akční/Sci-Fi

Režie: Jonathan Liebesman

Scénář: Chris Bertolini

Hudba: Brian Tyler

Hrají: Michelle Rodriguez, Aaron Eckhart, Bridget Moynahan, Ne-Yo, Ramon Rodriguez, Michael Peña

Délka filmu: 112 min

Tantra (Česká republika, 2011)

Tantra. Zdroj: Aerofilms

Ano, snímek Tantra je o tantře. Ale také o sexu a intimitě. Dokument se soustřeďuje na tantrické semináře vedené lektory Johnem Hawkenem a Alanem Lowenem i na výpovědi lidí, kterým změnila život. O sexu bez cenzury, v podání, na jaké nejsme v běžném životě úplně zvyklí.

Žánr: Dokumentární

Režie: Benjamin Tuček

Scénář: Benjamin Tuček

Hrají: Simona Babčáková

Délka filmu: 77 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Králova řeč, Rango, Když kámen promluví, Světová invaze a Tantra