Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: (K)lamač srdcí, Největší z Čechů, Sama v Africe a další

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

23. 8. 2010

Láska si nedá poroučet ani když jde o (K)lamače srdcí v podobě Romaina Durise. Jak se stát nejlepším v republice prozradí nový snímek Roberta Sedláčka, Největší z Čechů, zatímco  Isabelle Huppertová se ocitne Sama v Africe.

Machři (Grown Ups, USA, 2010)

Machři Zdroj: Falcon

Pět přátel, kteří v dětství byli spoluhráči v basketbalovém týmu, se sejde, aby vzdali hold svému zesnulému trenérovi. Vyráží se svými ženami a dětmi k domu u jezera, kde shodou okolností před léty slavili své vítězství. Navazují tam, kde přestali a zjišťují, proč zestárnout neznamená nutně dospět.

Žánr: Komedie

Režie: Dennis Dugan

Scénář: Adam Sandler, Fred Wolf

Kamera: Theo Van de Sande, ASC

Hudba: Rupert Gregson-Williams

Hrají: Adam Sandler, Jamie Chung, Salma Hayek, Steve Buscemi, Maria Bello, Kevin James, Rob Schneider, David Spade, Chris Rock, Maya Rudolph, Gary Busey, Norm Macdonald ad.

Délka filmu: 102 min.

(K)lamač srdcí (L´ Arnacoeur, Francie / Monako, 2010)

(K)lamač srdcí Zdroj: HCE

Alex provozuje se svou sestrou společnost, která poskytuje vskutku speciální služby, neboť jejich posláním je rozbíjet partnerské vztahy na objednávku. Jejich zkušenosti a dovednosti budou prověřeny těžkou zkouškou ve chvíli, kdy jejich služeb využije bohatý muž, jenž není spokojen s ženichem své dcery. Na splnění své objednávky dává sourozenecké dvojici však šibeniční čas a to přesně jeden týden. Hra o čas a lásku může začít.

Žánr: Komedie

Režie: Pascal Chaumeil

Scénář: Laurent Zeitoun, Jeremy Doner

Kamera: Thierry Arbogast

Hrají: Romain Duris, Vanessa Paradis, Andrew Lincoln, François Damiens, Julie Ferrier, Héléna Noguerra

Délka filmu: 105 min.

Největší z Čechů (Česko, 2010)

Největší z Čechů Zdroj: Bontonfilm

Uznávaný režisér, na jehož filmy pějí chválu kritici a který procestoval řadu festivalů, má jeden podstatný problém. O jeho filmy neprojevují zájem diváci a tudíž jeho nový filmový projekt končí v nedohlednu. Přesto není všechno ztraceno, neboť se nabízí možnost od Agentury Dobrý den, aby natočil snímek o nejvýjimečnějších lidech, kteří dosud mají jen nálepku bláznů a magorů. Peněžní odměna je natolik lákavá, že se tato nabídka jen těžko odmítá. Tak začíná bláznivý kolotoč, který nemusí skončit podle představ nikoho z natáčecího týmu.

Žánr: Komedie

Režie: Robert Sedláček

Scénář: Robert Sedláček

Kamera: Petr Koblovský

Hudba: Tomáš Kympl

Hrají: Simona Babčáková, Jaroslav Plesl, Johana Švarcová, Jiří Vyorálek, Igor Bareš, Marek Taclík, Jan Hřebejk, David Švehlík, Aňa Geislerová

Délka filmu: 96 min.

Sama v Africe (A Serious Man, Francie / Kamerun, 2009)

Sama v Africe Zdroj: Artcam

Marie, hrdá a nezlomná běloška, se odmítá vzdát své  kávové plantáže v africké zemi, kde propuká občanská válka, i když si je vědoma, že tím ohrožuje existenci celé své rodiny, které hrozí nebezpečí. Odejít znamená vzdát se, projevit slabost a zbabělost, a v neposlední řadě ztratit domov, kde její rodina žila po generace.

 

Žánr: Drama

Režie: Claire Denis

Scénář: Claire Denisová, Marie NDiayeová

Kamera: Yves Cape

Hudba: Stuart S. Staples

Hrají: Isabelle Huppert, Christopher Lambert, Isaach De Bankolé, Nicolas Duvauchelle

Délka filmu: 102 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: (K)lamač srdcí, Největší z Čechů, Sama v Africe a další