Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry filmů v kinech: Looper, Arktida 3D, Mazel a další

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

11. 10. 2012

Tento týden si přijdou na své příznivci akčních sci-fi, hořkých dramat, ale i dokumentů. Oproti předchozím týdnům se ale ve výběru objevuje jediný hollywoodský trhák.

Tihle dva jsou vlastně jeden, jenom je mezi nimi 30 let rozdíl. Zdroj: Bontonfilm

Looper (Looper, recenze, trailer, rozhovor)

Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct.

Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Má zastřelit sám sebe?

Looper (Looper), Akční / Sci-fi / Thriller, USA / Čína, 2012, 118 min, Režie: Rian Johnson, Hrají: Joseph Gordon-Levitt, Bruce Willis, Emily Blunt, Paul Dano, Jeff Daniels

video
play-sharp-fill

Arktida 3D (To the Arctic 3D)

Na jedno z nejodlehlejších míst světa na nekonečné arktické pláně zamíří další z řady velkoformátových dokumentů kina IMAX s názvem Arktida 3D.

V hlavních rolích dokumentárního dobrodružství se představí lední medvědice a její dvě sedmiměsíční medvíďata, které každý den bojují o přežití v zemi věčného sněhu a ledu, jež se stále více zmenšuje a mění působením civilizace a změn klimatu. Polární výprava nabízí vedle pohledu na jedinečné místo na Zemi i příběh lásky, rodiny a naděje.

Arktida 3D (To the Arctic 3D), Dokumentární, USA, 2012, 40 min, Režie: Greg MacGillivray, Hrají: Meryl Streep (v českém znění Zlata Adamovská)

 

 

[youtube_660]MVD4VhdNo1A[/youtube_660]

Mazel (10 timer til Paradis)

Téměř čtyřicetiletý Denis se živí jako profesionální kulturista a ve svém věku je stále starý mládenec. K seznámení mu chybí dominantnější povaha i správná příležitost. V posilovně se mu nedaří a celou situaci rozhodně nevylepšuje fakt, že bydlí pod jednou střechou se svou vetchou, ale panovačnou matkou.

V momentě, kdy se Denisův strýc ožení s dívkou z Thajska, rozhodne se rovněž skoncovat se samotou. Odjíždí do Thajska, aby našel pravou lásku. Ale nevěsta se v sexuálním turistickém ráji s názvem Pattaya nehledá tak snadno… Denise čeká dlouhá a strastiplná cesta erotickými podniky, aby na konci našel ženu, která pod jeho vypracovaným svalnatým tělem objeví i křehké srdce.

Mazel (10 timer til Paradis), Drama, Dánsko, 2012, 92 min, Režie: Mads Matthiesen, Hrají: Kim Kold, David Winters, Elsebeth Steentoft

[youtube_660]0O6gh0L3JgE[/youtube_660]

4. revoluce (Die 4. Revolution – Energy Autonomy)

Film 4. revoluce přináší příspěvky vědců, držitelů Nobelovy ceny, politiků, aktivistů, ekonomů a podnikatelů do diskuze o budoucnosti energetiky. Na příkladech průkopnických projektů z deseti zemí světa tvůrci dokumentu ukazují, jak můžeme energii získávat, využívat a distribuovat.

Od rodin v Mali a Bangladéši, přes revoluční využití alternativních energií v automobilovém průmyslu, až po kancelářskou budovu v Německu, která vyrábí více energie, než sama spotřebuje. Všichni mají jeden společný cíl: Energetická Autonomie – tedy úplný přechod výroby energie od fosilních a jaderných paliv na 100 % energie z obnovitelných zdrojů. Tato změna je tak radikální, že se hovoří o vznikající revoluci: po průmyslové a zemědělské revoluci a revoluci informačních technologií přichází čtvrtá – energetická revoluce.

4. revoluce (Die 4. Revolution – Energy Autonomy), Dokumentární, Německo, 2010, 83 min, Režie: Carl-A. Fechner

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry filmů v kinech: Looper, Arktida 3D, Mazel a další