Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Chceš mě, chci tě, Kněžna Libuše, Na sever, Bratři Bloomovi a další

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

12. 10. 2009

chces-me,chci-tePoodhalit jedno velké tajemství o mužích, ženách a obrovské propasti, která je vzájemně odděluje, si klade za úkol sexy komedie Chceš mě, chci tě. Filmovou nabídku dále rozšíří příběh kněžny Libuše, antidepresivní off-road movie Na sever, dobrodružná krimi komedie Bratři Bloomovi a další filmové novinky.

Chceš mě, chci tě (The Ugly Truth, USA, 2009) – recenzi na Topzine naleznete zde

Zdroj: falcon.cz

Zdroj: falcon.cz

Abby se sice daří ve své profesi producentky ranní televizní talk show, ale její soukromý život je zcela v troskách, neboť se jí stále nedaří najít toho pravého. Když její pořad začne klesat na sledovanosti, je nucena spojit své síly s nově přijatým spolupracovníkem Mikem, mužem, který ji irituje snad naprosto vším. Přesto se však Mike stává tím, kdo jí poodhaluje skutečné tajemství vztahů a radí jí, jak nejlépe ulovit chlapa. Jenže rady naberou nečekaný spád a konečný výsledek je pro oba nečekaným překvapením.

Žánr: Komedie/ Romantický

Režie: Robert Luketic
Scénář:
Nicole Eastman , Karen McCullah Lutz , Kirsten Smith

Kamera: Russell Carpenter

Hudba: Aaron Zigman

Hrají: Gerard Butler, Katherine Heigl, Eric Winter, Yvette Nicole Brown, David Lowe, Cheryl Hines, Alexis Krause, Shanna Olson

Délka filmu: 101 min.

Kněžna Libuše (The Pagan Queen, USA / Česko, 2009)

Zdroj: atypfilm.cz

Zdroj: atypfilm.cz

Po smrti knížete Kroka, který vládl zemi české za dávných časů, přebírá vládu nejmladší z jeho dcer, kněžna Libuše, která se sice vyznačovala moudrostí a spravedlností, ale muži jí přesto pro její ženství pohrdali. Proto se kněžna rozhodne provdat za Přemysla Oráče, aby s jeho pomocí dosáhla uznání mezi svými podřízenými. Po její smrti však dochází k rozkladu matriarchátu a tím i současně stoupá nespokojenost žen, která nakonec vyústí v Dívčí válku.

Žánr: Historický/ Drama

Režie: Constantin Werner

Scénář: Constantin Werner , Lance Daly

Kamera: Bobby Bukowski

Hrají: Winter Ave Zoli, Vera Filatova, Veronika Bellová, Marek Vašut, Pavel Kříž, Ivo Novák ad.

Délka filmu: 99 min.

Na sever (Nord, Norsko, 2009)

Zdroj: aerofilms.cz

Zdroj: aerofilms.cz

Tlouštík Jomar kdysi býval úspěšný atlet, pak se ale nervově zhroutil a uzavřel se před celým světem do samoty. To se však mění v okamžiku, kdy se dovídá, že se mu někde na severu narodilo dítě, za kterým je rozhodnut se vydat. Při svém putování potkává podobně zmatené a osamělé jedince, jako je on sám, kteří mu dodávají sílu a odvahu na další cestu.

Žánr: Komedie/ Drama

Režie: : Rune Denstad Langlo
Scénář:
Erlend Loe

Kamera: Philip Øgaard

Hudba: Ola Kvernberg

Hrají: Anders Baasmo Christiansen, Marte Aunemo, Celine Engebrigtsen ad.

Délka filmu: 78 min.

Bratři Bloomovi (The Brothers Bloom, USA, 2008)

Zdroj:  palacepictures.net

Zdroj: palacepictures.net

Už od dětství byli bratři Stephen a Bloom Bloomovi vždy odkázáni pouze jeden na druhého. Proto není divu, že se dali na dráhu podvodníků. Jenže Bloom už má toho dost a chce začít znovu. Proto souhlasí s poslední akcí a to svést Penelope, znuděnou a svobodnou ženu, která zdědila velké bohatství. Jenže plán se začne komplikovat ve chvíli, kdy se Bloom opravdu zamiluje do Penelope a je na vážkách zda s pravdou ven. Navíc mohou být oba v ohrožení života.

Žánr: Dobrodružný/ Komedie/ Krimi/ Drama

Režie: : Rian Johnson
Scénář:
Rian Johnson

Kamera: Steve Yedlin

Hudba: Nathan Johnson

Hrají: Rachel Weisz, Adrien Brody, Mark Ruffalo, Rinko Kikuchi, Robbie Coltrane, Andy Nyman, Maximilian Schell, Max Records, Vladimír Kulhavý

Délka filmu: 113 min.

Ženy mého muže (Česko / Slovensko, 2008)

Zdroj: spi-film.cz

Zdroj: spi-film.cz

Film je výpovědí o životě ve středoevropské metropoli, z které se v důsledku unáhleného životního stylu vytrácí lidskost a duchovní hodnoty. Manželství Very a Daniela je již delší dobu na mrtvém bodě, Vera je jako herečka na konci kariéry a Daniel se raději baví s mladšími děvčaty než s vlastní manželkou. Do jejich rodiny navíc vstupuje mladá Makedóňanka Liana, v níž Vera nachází část svého já. Paralelně s Verou a Danielem si místo v životě hledá ošetřovatelka Eva a designer Martin.

Žánr: Drama

Režie: Ivan Vojnár

Scénář: Slavena Liptáková

Kamera: Vladimír Smutný

Hudba: Vladimír Martinka

Hrají: Zdena Studenková, Martin Stropnický, Vladimír Dlouhý, Ľubomír Paulovič, Jana Hubinská, Anna Polívková, Karel Dobrý, Ľuboš Kostelný

Délka filmu: 85 min.

Nezvratný osud 4 (The Final Destination, USA, 2009)

Zdroj: warnerbros.cz

Zdroj: warnerbros.cz

Nick, který se se svou dívkou a přáteli vydal na automobilový závod, má na místě děsivou předtuchu o hrozné automobilové havárii, při které vletí závodní automobil mezi diváky a on spolu s ostatními zemře. Na poslední chvíli se mu podaří několik diváků přesvědčit o pravdivosti své vize a unikne spolu s nimi včas z místa nehody. Jenže smrti se jim jen tak nepodaří uniknout, neboť ta se jen tak nevzdává. První díl ze série natočený speciálně pro 3D kina.

Žánr: Horor/ Thriller

Režie: : David R. Ellis
Scénář:
Eric Bress

Kamera: Glen MacPherson

Hudba: Bryan Tyler

Hrají: Bobby Campo, Shantel VanSanten, Nick Zano, Mykelti Williamson, Krista Allen

Délka filmu: 82 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Chceš mě, chci tě, Kněžna Libuše, Na sever, Bratři Bloomovi a další