Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Bába, Zakletý v čase, Vánoční koleda, Ctihodný občan a další

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

16. 11. 2009

BábaPřipravte se na pořádnou filmovou nadílku. Kromě animované Vánoční koledy do kin vstupuje i oceněný krátkometrážní film Bába společně s dalším projektem Druhé dějství. Skutečnou pravdu o románu Boženy Němcové poodhalí parodie Babička aneb Jak to bylo doopravdy a Ctihodný občan vezme spravedlnost do svých rukou a bude se mstít.

Bába (Česko, 2008) – recenze

Zdroj:acfk.cz

Zdroj:acfk.cz

Příběh se zaměřuje na dospívající dívku, která netouží po ničem jiném, než žít jako jiní v jejím věku. Místo toho je však konfrontována úplně jiným světem, ve kterém se musí denně starat o nemohoucí babičku, která ji bere skutečný život.

Žánr: Krátkometrážní / Drama

Režie: Zuzana Špidlová

Scénář: Zuzana Špidlová

Kamera: Lukáš Hyksa

Hudba: Lenka Mikulová

Hrají: Marika Šoposká, Eva Pokorná, Ondřej Havel, Miluše Šplechtová, Marie Turková

Délka filmu: 22 min.

Druhé dějství (Česko, 2008) – recenze

Zdroj: acfk

Zdroj: acfk

Cílie a její manžel Martin jsou hlavními protagonisty milostného příběhu o vztahu, z něhož se pomalu, zato s jistotou, vytrácejí ideály. Mezi stereotypem života a Martinovými nikdy nedokončenými překlady se otevírá příběh o opožděných líbánkách začínajících v době, kdy už je vše ztraceno.

Žánr: Krátkometrážní

Režie: Olmo Omerzu
Scénář:
Bruno Hájek, Olmo Omerzu

Kamera: Lukáš Milota

Hrají: Petr Marek, Nataša Burger, Ivana Uhlířová, Mataša Matjašec

Délka filmu: 43 min.

Vánoční koleda (A Christmas Caro, USA, 2009)

Zdroj: falcon.cz

Zdroj: falcon.cz

Vánoce jsou časem, kdy lidé otvírají svá srdce a přejí si všechno nejlepší. Jenže ne všichni mají vánoční období rádi. Mezi ně patří i skrblík a sobec Ebenezer Scrooge, kterého Vánoce a jakékoliv dobrodiní jen znechucuje. Jenže to se všechno změní ve chvíli, kdy se mu zjeví duchové Vánoc a otevřou mu oči a odkryjí mu nemilosrdnou pravdu. Scrooge musí odčinit to, co způsobil dříve, než bude pro něj pozdě.

Žánr: Animovaný / Drama / Rodinný / Fantasy

Režie: Robert Zemeckis
Scénář:
Robert Zemeckis

Kamera: Robert Presley

Hudba: Alan Silvestri

Hrají:, Jim Carrey, Gary Oldman, Robin Wright Penn, Colin Firth, Cary Elwes, Molly C. Quinn, Bob Hoskins, Daryl Sabara, Fionnula Flanagan, Sammi Hanratty ad.

Délka filmu: 96 min.

Babička aneb Jak to bylo doopravdy (Česko, 2009)

Zdroj: babickafilm.cz

Zdroj: babickafilm.cz

Božena Němcová, která se ocitá ve finanční tísni, začne psát společně se svým vydavatelem román Babička, ve kterém se Němcová vrací do svého dětství a poodhaluje divákovi skutečnou pravdu. A to tu, že na Staré Bělidlo nepřijela skutečná babička Marie Novotná, nýbrž úplně někdo jiný. Vydavateli se však tento příběh nelíbí a provádí nekompromisní korekci celého díla, což se odráží na celém románu.

Žánr: Historický / Komedie

Režie: Pjeer van Eck
Scénář:
Pjeer van Eck

Digitální efekty: Jiří Forejt

Hudba: Dominik Svoboda

Hrají: Michaela Fišarová, Růžena Tomanová, Milan Mendlík, Hana Kostrhúnová, Jan Šváb, Jan Novotný, Natálie Procházková, Anna Rasmussen ad.

Ctihodný občan (Law Abiding Citizen, USA, 2009)

Zdroj: hce.cz

Zdroj: hce.cz

Clyde Shelton žije zcela normální život, to se však změní ve chvíli, kdy mu je před jeho očima zabita žena a dcerka. Jenže místo, aby oba vrahové byli posláni do cely smrti, jeden z nich se dostane na svobodu už po pěti letech, což chápe jako selhání soudního systému. Shelton se však odmítá smířit s prohrou, a proto vymýšlí svůj plán odplaty, který dostihne všechny.

Žánr: Drama / Thriller

Režie: F. Gary Gray

Scénář: Kurt Wimmer

Kamera: Jonathan Sela

Hudba: Brian Tyler

Hrají: Gerard Butler, Jamie Foxx, Viola Davis, Leslie Bibb, Michael Gambon, Regina Hall, Bruce McGill, Colm Meaney, Josh Stewart, Richard Portnow, Christian Stolte ad.

Délka filmu: 108 min.

Zakletý v čase (The Time Traveler’s Wife, USA, 2009)

Zdroj: warnerbros.cz

Zdroj: warnerbros.cz

Clare je zamilovaná do Henryho, jenže jejich lásce není přáno, neboť Henry trpí vzácnou genetickou anomálií, která způsobuje, že se skoro celý svůj život přesouvá v čase do budoucnosti a minulosti bez jakékoli kontroly. I navzdory tomu, že Henryho nedobrovolné cestování v čase je od sebe dělí, Clare se za každou cenu snaží vybudovat normální život se svou jedinou životní láskou.

Žánr: Drama / Romantický / Sci-Fi

Režie: Robert Schwentke
Scénář:
Bruce Joel Rubin

Kamera: Florian Ballhaus

Hudba: Mychael Danna

Hrají: Rachel McAdams, Eric Bana, Ron Livingston, Arliss Howard, Stephen Tobolowsky, Maggie Castle, Tatum McCann ad.

Délka filmu: 107 min.

Zemský ráj to na pohled (Česko, 2009)

Zdroj: bontonfilm.cz

Zdroj: bontonfilm.cz

Píše se rok 1968 a Marta se svými dvěma dospívajícími dcerami prožívá krušné chvíle, za které tak ani ony samy nemohou. Marta, která žije sama, se snaží najít nového partnera a otce pro své dcery. Tudíž jejími dveřmi projde hned několik potenciálních adeptů, z nichž někteří se postupně snaží zvrátit aktuální dění, přičemž následkům musí vzdorovat právě Marta s dcerami.

Žánr: Komedie

Režie: Irena Pavlásková

Scénář: Tereza Boučková

Kamera: Diviš Marek

Hudba: Jiří Chlumecký

Hrají: Vilma Cibulková, Tereza Voříšková, Dana Marková, Miroslav Etzler, Ondřej Vetchý, Jiří Dvořák, Jan Zadražil, Barbora Seidlová, Jan Hartl

Délka filmu: 119 min.

Paranormal Activity (Paranormal Activity, USA, 2007)

Zdroj: distributor filmu

Zdroj: distributor filmu

Mladý pár Katie a Micah se nastěhuje do nového domu, který však není jen tak obyčejným domem. Je v něm něco zvláštního a brzy se začnou dít podivné věci, které přecházejí v hrůzostrašné zážitky. Mladý pár se ocitá na pokraji šílenství, vyčerpání a nekončící hrůzy. A další noc může být jejich poslední.

Žánr: Horor

Režie: Oren Peli

Scénář: Oren Peli

Kamera: Dale Robinette

Hudba: David Barbee

Hrají: Katie Featherston, Micah Sloat, Randy McDowell, Tim Piper, Ashley Palmer

Délka filmu: 86 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Bába, Zakletý v čase, Vánoční koleda, Ctihodný občan a další