Menu
TOPZINE.cz
Herci a herečky

Představitel Gandalfa namluvil video proti šikaně gayů. Podívejte se

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

21. 11. 2012

Hvězda trilogií Pán prstenů a Hobit namluvila video ke speciální kampani proti šikaně gayů a leseb na školách. Ian McKellen zde odhaluje děsivé statistiky.

video
play-sharp-fill

Organizace Stonewall bojuje za práva gayů a leseb a Ian McKellen, herec, který se proslavil rolí Gandalfa ve filmech podle J. R. R. Tolkiena, je dlouhodobě podporuje. V tomto novém videu, které představuje Anti-Bullying Week (Týden proti šikaně), namluvil děsivé statistiky, které se týkají mladých homosexuálů.

Čísla pochází z analýzy z cambridgeské univerzity. Podle nich se více než polovina gayů a leseb ve škole setkala se šikanou. Dále si také 56 procent už samo nějak ublížilo (nejčastěji se sebepoškozovalo) kvůli své orientaci a čtvrtina se dokonce pokusila o sebevraždu. V diskuzích však lidé také připomínají, že u transsexuálů je číslo ještě vyšší. Podle Abbie Harper je u transsexuálů do 30 let dokonce až 80% podíl těch, kteří se pokusí zabít.

Herec Gandalfa odhazuje zábrany. V novém seriálu si zahraje gaye

„Nic v mém životě pro mě není důležitější než pomáhat mladým gayům a lesbám uvědomit si, že před sebou mají ještě spoustu dobrých dní. Jsem hrdý, že Stonewall (který jsem spoluzakládal za účelem upozornit na homofobii) se snaží upozorňovat na britských školách, že homofobie zničila mnoho mladých životů,“ uvedl sám McKellen.

Organizace Stonewall zaslala toto video jedinému českému médiu, a to magazínu TOPZINE.cz. Jeho účelem je informovat o homofobním chování, které se často na školách objevuje.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Představitel Gandalfa namluvil video proti šikaně gayů. Podívejte se