Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Predátoři na DVD: Sci-fi lovecká sezóna může začít

Redakce

Redakce

8. 1. 2011

Představte si, že spadnete padákem do tropické džungle někde na cizí planetě a zjistíte, že místo, kam jste spadli, je lovným revírem predátorů, kteří udělají vše pro to, abyste se začali bát své vlastní smrti. Právě takový je námět filmu Predátoři.

obrázek predatori

Adrien Brody na lovu, Zdroj: distributor filmu

Film

Dobrý námět filmu, a zejména produkce Roberta Rodrigeze naznačují, že se film Predátoři stane velmi slušnou dobrodružnou akční podívanou, která zaujme nejen každého nadšence této tematiky. Začátek filmu, který velmi pomalu začíná rozplétat dějovou linii a představovat jednotlivé herecké obsazení, divákovi slibuje, že kdo si počká, bude velmi záhy odměněn super akční podívanou, minimálně tak skvělou, jako byl předchozí snímek Predátor z roku 1987.

Film na první pohled zaujme skvěle vystavěným prostorem s propracovanými exteriéry (vytvořil architekt Steve Joyner) v podobě rozličných přírodních scenérií od tropické džungle, po vodopády či vyvřelé pole. Herecké obsazení, v čele s tajemným vůdcem skupiny Adrienem Brodym, kterému zručně asistuje Alice Braga, Danny Trejo či Laurence Fishburne, z nichž všichni vydávají skvělé výkony, také přidávají filmu na kvalitách. Začátek snímku vytvoří napínavou atmosféru, která diváka zcela pohltí. Pokud divák zhlédl trailer, očekává náhlý přísun rychlé akce ve vyhroceném ovzduší dusné džungle, pach Predátorů a strach.

Podrobnější recenzi si přečtěte zde

Tento pocit se však bohužel nedostavuje, jako by tato celá předehra nastínila něco, co už bylo nad režisérovy síly. Zkrátka všechny složky neumí dobře držet pohromadě. Rozpadají se a nevytváří to silné napětí, kvůli kterému diváci vyhledávají filmy tohoto druhu. Predátorům nelze vytknout, že by si nezachovávali koncepci akčního filmu typickou pro 80. léta, ale v tomto případě vyznívá jako velké zklamání, zejména proto, jak fascinující je dodnes tematika Predátorů. Známe je z filmů, komiksů, knih. Predátoři nás stále baví a lákají. Při sledování se spíše dostavuje pocit, že sledujete epizodu ze seriálu Ztraceni, nežli velkoformátovou hollywoodskou produkci zaštítěnou Robertem Rodriguezem.

DVD

Film Predátoři vychází na dvoudiskové edici. Nicméně nenechte se zmást, to druhé DVD se tematicky odklání od tematiky Predátorů, přesto však by vaši pozornosti nemělo ujít. Jedná se o DVD s názvem 75 Years of Cinema a je v zásadě vydáno k výročí 75 let filmové společnosti 20th Century FOX. Představuje (bohužel ne v českém jazyce) sumarizaci těch nejlepších kousků filmové historie, nejvýznamnější herecké představitele a video věnované vývoji kinematografie od černobílých filmů k filmům digitálním.

Druhé DVD obsahuje pochopitelně film Predátoři a dále velmi bohatý bonusový materiál. Velmi zajímavým a poučným je především komentář (v originálním jazyce) Roberta Rodrigueze a režiséra Nimróda Antala. Dalšími pak jsou stroryboardové prezentace stejnojmenného komiksu, scény ukřižování, okamžiky únosů a nakonec Území vetřelců: Odhalení neviditelných. Vše v krásně příznačném sci-fi laděném menu. Zvuková stopa je na výběr z 5.1 česky či originálně 5.1 anglicky.

Predátoři (Predators)

Akční/Dobrodružný/Sci-Fi/Thriller

USA, 2010, 107 min

Režie: Nimród Antal

Hrají: Adrien Brody, Danny Trejo, Topher Grace, Derek Mears, Laurence Fishburne, Alice Braga, Walton Goggins, Oleg Taktarov, Carey Jones

Zvuk: DD 5.1 český + 5.1. anglický

Titulky: česky, anglicky

Bonusy: komentář R. Rodrigueze a režiséra N. Antala, Animovaný komiks, Území vetřelců: Odhalení neviditelných, Okamžiky únosů, Ukřižování, 75 Years of the Cinema

Hodnocení filmu: 2**

Hodnocení DVD:  4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Predátoři na DVD: Sci-fi lovecká sezóna může začít