Pražský koncert Tito & Tarantuly pobavil hudbou i vtípky na Iglesiase

foto Tito & Tarantula!Recenze!Po dvou letech do Prahy zavítala americko-mexická kapela Tito & Tarantula. Příznivci specifické muziky s prvky rocku, punku a nádechu mexických rytmů si tentokrát dali dostaveníčko 29. září v Rock Café .

foto Tito & Tarantula
Tito & Tarantula, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Zhruba kolem půl osmé se začali do klubu trousit první návštěvníci, dveře sálu však zůstávaly ještě zavřené. Po nějaké půlhodince čekání jsme byli vpuštěni do potemnělého sálu a nejlepší místa se pomalu zaplňovala. Ač se to zprvu nezdálo, sál byl kolem půl deváté velice slušně zaplněn a netrpěliví diváci se začali  hvízdáním dožadovat vystoupení své oblíbené kapely, Tito & Tarantula.

Asi ve třičtvrtě na devět zhasla světla v sále, na pódium se vyvalila první dávka mlhy, rozsvítila se sporá modrá světla v pozadí a částečně kryti tmou přicházeli členové kapely. Velkým potleskem diváci přivítali hlavního aktéra – Tita Larrivu – zpěváka a hráče na doprovodnou kytaru.

Rovněž hráčka na basovou kytaru Caroline Lucy LaLoca Rippy sklidila bouřlivý potlesk. Na turné tentokrát ale chyběl kytarista Steven Hufsteter.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2011_09_29_tito_a-_tarantula/]

Ani obměněná sestava však neubrala kapele na živočišnosti a obrovské energii, která z jejích písní přímo sálá. O co bylo pódium méně osvětleno, o to více muziky jsme do uší dostávali. Již po čtvrté písni si Tito sundal své obvyklé černé brýle (v té tmě určitě nemohl vidět ani mikrofon) a jakoby nás konečně pořádně viděl, začal vesele uvádět jednotlivé skladby.

Kapela dostala od fanoušků i láhev Tequily

S jiskrami v očích a neustálým úsměvem vyprávěl mezi písněmi krátké veselé příhody (třeba o Enriquem Iglesiasi) a s plným nasazením zpíval. Jedním z diváků byl dokonce obdarován lahví zlaté Tequily, kterou mu však okamžitě s úsměvem zabavil  pomocný technik a rozesmál tím celé publikum.

Ale i bez alkoholu celé vystoupení jen gradovalo. V závěru setu dokonce Titovi praskla struna na kytaře a během předposlední písně si na pódium pozval přes dvacet diváků, převážně sličných dívek. Společně pak tančili a zpívali, sál byl naplněn vedrem, energií a výbornou atmosférou.

V přídavku zazněly hned čtyři songy

Po závěrečné písni kapela davem na chvíli odešla do šatny, ale fanoušky nenechala dlouho chládnout. Ani ne za deset minut se po mohutném vyvolávání, vytleskávání a vypískávání vrátila na pódium.

Čtěte také: Zuccherův koncert nadchl Prahu. I přes odložený začátek

Přídavek dalších čtyř písní se tempem zrychloval, až vyvrcholil notoricky známou skladbou La Bamba – v jejich podání však upravenou do stylu punk rock. Všechno má svůj konec a tak jsme se s Titem a jeho kapelou před jedenáctou večer rozloučili. Fanoušci si ještě počkali na podpisy a společné fotografie a pak se rozešli do tmy.

Tito & Tarantula

29. září 2011
Rock Café, Praha

Délka koncertu: 120 minut

+ vynikající ozvučení
+ kontakt pódia s publikem
+ atmosféra
+ dlouhý přídavek

nesnesitelné horko
slabé osvětlení scény
opožděný začátek

Hodnocení: 90 %

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Eva Makovská
Pro Topzine pracuje od listopadu 2010 ale focení se neprofesionálně věnuje již řadu let. Během studia na střední škole navštěvovala fotokroužek se zaměřením na zpracování klasické fotografie.Před šesti lety začala fotit na digitální zrcadlovku, absolvovala několik kurzů a workshopů v Institutu digitální fotografie, příležitostně se účastní veřejných setkání a besed s profesionálními fotografy - jejich rady a zkušenosti doplňuje četbou knih a časopisů o fotografování. A samozřejmě fotí a fotí....

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*