Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pražský koncert Tito & Tarantuly pobavil hudbou i vtípky na Iglesiase

Redakce

Redakce

2. 10. 2011

foto Tito & Tarantula!Recenze!Po dvou letech do Prahy zavítala americko-mexická kapela Tito & Tarantula. Příznivci specifické muziky s prvky rocku, punku a nádechu mexických rytmů si tentokrát dali dostaveníčko 29. září v Rock Café .

foto Tito & Tarantula

Tito & Tarantula, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Zhruba kolem půl osmé se začali do klubu trousit první návštěvníci, dveře sálu však zůstávaly ještě zavřené. Po nějaké půlhodince čekání jsme byli vpuštěni do potemnělého sálu a nejlepší místa se pomalu zaplňovala. Ač se to zprvu nezdálo, sál byl kolem půl deváté velice slušně zaplněn a netrpěliví diváci se začali  hvízdáním dožadovat vystoupení své oblíbené kapely, Tito & Tarantula.

Asi ve třičtvrtě na devět zhasla světla v sále, na pódium se vyvalila první dávka mlhy, rozsvítila se sporá modrá světla v pozadí a částečně kryti tmou přicházeli členové kapely. Velkým potleskem diváci přivítali hlavního aktéra – Tita Larrivu – zpěváka a hráče na doprovodnou kytaru.

Rovněž hráčka na basovou kytaru Caroline Lucy LaLoca Rippy sklidila bouřlivý potlesk. Na turné tentokrát ale chyběl kytarista Steven Hufsteter.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2011_09_29_tito_a-_tarantula/]

Ani obměněná sestava však neubrala kapele na živočišnosti a obrovské energii, která z jejích písní přímo sálá. O co bylo pódium méně osvětleno, o to více muziky jsme do uší dostávali. Již po čtvrté písni si Tito sundal své obvyklé černé brýle (v té tmě určitě nemohl vidět ani mikrofon) a jakoby nás konečně pořádně viděl, začal vesele uvádět jednotlivé skladby.

Kapela dostala od fanoušků i láhev Tequily

S jiskrami v očích a neustálým úsměvem vyprávěl mezi písněmi krátké veselé příhody (třeba o Enriquem Iglesiasi) a s plným nasazením zpíval. Jedním z diváků byl dokonce obdarován lahví zlaté Tequily, kterou mu však okamžitě s úsměvem zabavil  pomocný technik a rozesmál tím celé publikum.

Ale i bez alkoholu celé vystoupení jen gradovalo. V závěru setu dokonce Titovi praskla struna na kytaře a během předposlední písně si na pódium pozval přes dvacet diváků, převážně sličných dívek. Společně pak tančili a zpívali, sál byl naplněn vedrem, energií a výbornou atmosférou.

V přídavku zazněly hned čtyři songy

Po závěrečné písni kapela davem na chvíli odešla do šatny, ale fanoušky nenechala dlouho chládnout. Ani ne za deset minut se po mohutném vyvolávání, vytleskávání a vypískávání vrátila na pódium.

Čtěte také: Zuccherův koncert nadchl Prahu. I přes odložený začátek

Přídavek dalších čtyř písní se tempem zrychloval, až vyvrcholil notoricky známou skladbou La Bamba – v jejich podání však upravenou do stylu punk rock. Všechno má svůj konec a tak jsme se s Titem a jeho kapelou před jedenáctou večer rozloučili. Fanoušci si ještě počkali na podpisy a společné fotografie a pak se rozešli do tmy.

Tito & Tarantula

29. září 2011
Rock Café, Praha

Délka koncertu: 120 minut

+ vynikající ozvučení
+ kontakt pódia s publikem
+ atmosféra
+ dlouhý přídavek

nesnesitelné horko
slabé osvětlení scény
opožděný začátek

Hodnocení: 90 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pražský koncert Tito & Tarantuly pobavil hudbou i vtípky na Iglesiase