Menu
TOPZINE.cz
Luxusní móda

Pravé i umělé kožichy vládnou luxusní kolekci Dennise Bassa

Petra Červená

Petra Červená

8. 11. 2011

Američan Dennis Basso se proslavil jako návrhář pravých i umělých kožešin z lišek, norků a činčil. Proto také proti sobě tolik popuzuje členy organizace PETA. Vás odradí, nebo zláká?

FOTO: kolekce podzim/zima 2011 Dennis Basso

Kožešina na kabely a pletenina na šaty, Zdroj: dennisbasso.com

Dennis Basso se narodil 25. února 1955. Studoval na katolické univerzitě ve Washingtonu a Fashion Institute of Technology v New Yorku. Na trh s kožešinou se dostal v roce 1983 a svůj malý podnikatelský záměr po letech proměnil v nadnárodní značku luxusních kožešin.

Kožešiny pravé i umělé

V roce 2002 byl Dennis uveden do Rady amerických módních návrhářů. A o pět let později představil na módní přehlídce svou první ready-to-wear kolekci umělých kožešin, které jsou cenově dostupnější bez toho, aby porušovaly návrhářův kodex: krása, kvalita a sofistikovanost.

FOTO: kolekce podzim/zima 2011 Dennis Basso

Šaty s francouzským šarmem a americkou kožešinou

V roce 2003 zakotvil na Madison Avenue v New Yorku, kde se rádi scházejí členové organizace PETA na protesty proti používání pravých kožešin v módním průmyslu. Ani to však neodradí známé celebrity od nákupů. Mezi jeho zákaznice patří Sharon Stone, Brooke Shields, Kim Cattrall nebo Ivana Trump.

Podzimní hřejivá kolekce

Zapomeňte na hedvábí a oblečte se do ručně pletených kašmírových šatů. Kousavě lezavé podzimní dny by se daly lehce ignorovat v norkovém kožichu.

Z barev vévodí odstíny béžové, na paty jim šlape šedá, bílá, hnědá, černá a v detailech medová. Kromě kožešin se v kolekci objevily pletené mohérové svetry, úplety i háčkované paleto.

FOTO: kolekce podzim/zima 2011 Dennis Basso

Úplet a pletenina nemusí být nuda

Ani doplňky neminula kožešina, kabelkám dodala na objemu a tím neunikla pozornosti žádné ženy. Korále použil návrhář dřevěné v přírodních zemitých barvách, aby ladily s kožešinovo-pletenými modely.

V šatech a sukních bez vysokých kozaček volají nohy po teple, to jim návrhář poskytl pletenými návleky. Nezapomněl ani na krk, který zahřál luxusní kožešinovou šálou.

Čtěte také: Magicky nepopsatelná kolekce Naeema Khana

Zimomřivým typům bude vyhovovat sukně z kožešiny s dlouhým vlasem a k ní lehké sako s vestou. A co jiného na hlavu než čepici s kožichem. Ovšem nepříliš vhodné pro ženy, které si tolik zakládají na správném tvaru účesu. Pokud se ukryjete do dlouhého kožichu s kapucí, můžete po jeho svléknutí klidně oslňovat v průsvitných háčkovaných šatech.

FOTO: kolekce podzim/zima 2011 Dennis Basso

Kožešina všude kam se podíváš

Zima ženy nutí zahalit se do kabátů a zpod šály nevystrčit ani nos. Nosit kožichy nám však nedovoluje žádné jiné roční období. Tak proč v zimě mrznout? Proč si neužít ten hřejivý pocit kožešin? Pro ochránce zvířat v umělé variantě. Dennis Basso přesto dobře ví, jak ženy nalákat na zakázané ovoce v podobě pravých kožešin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pravé i umělé kožichy vládnou luxusní kolekci Dennise Bassa