Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Hledáte v módě něco magicky nepopsatelného? Pak je tu Naeem Khan

Petra Červená

Petra Červená

9. 8. 2011

FOTO: Podzimní kolekce Naeem Khan 2011Sedíte u svých počítačů a jen periferně sledujete dění okolo sebe. Je večer, měla by být tma. Nezvykle zářivý úplněk tomu ale zabrání. A náhle vystupují z tmavých stínů do odlesků měsíčního svitu modely z podzimní kolekce Naeema Khana.

FOTO: podzimní kolekce Naeema Khana

Kůže nebo hedvábí, mini nebo maxi. Čemu dáte přednost?, Zdroj: naeemkhan.com

Synonymem slova glamour se stal americký návrhář Naeem Khan původem z Indie. Třpyt, vznešenost a noblesa nejsou jeho jediným poznávacím znamením. Jsou to hlavně bohaté orientální výšivky a potisky. Pokud ale Khan představí modely s minimem výrazných aplikací, přijdou na řadu nápadné šperky.

Pro jarní kolekci 2011 použil náhrdelníky a náramky navržené svou manželkou Ranjanou. Nechtěně tím však některé modely odsunul na vedlejší kolej. Velké a osobité šperky působily příliš dominantně. Zato v podzimní kolekci se vyskytují pouze něžné, křehké náušnice s orientálním nádechem. Místo pro výstřední doplňky nezůstalo neobsazené, rezervaci získaly boty na vysoké platformě.

Khan okouzlil i Bílý dům

Naeem Khan se narodil v Indii 21. května 1958. V současné době žije a tvoří v New Yorku. Vlastní značku založil v roce 2003 a o dva roky později představil na týdnu módy v New Yorku první kolekci. Jeho impérium se rozrostlo natolik, že prodává ve více než 100 specializovaných obchodech po celém světě.

FOTO: podzimní kolekce Naeema Khana

Naeem Khan má úžasný cit pro výšivky, jsou něžné a křehké

Khan známý hlavně díky slabosti mnohých hollywoodských hvězd pro jeho nákladné róby, které se tak krásně vyjímají na červeném koberci. Mezi jeho zákaznice však patří i jordánská královna Noor nebo první dáma Michelle Obama. Khan o svých zákaznicích říká, že to jsou především silné ženy. Ovšem i křehké víly si přijdou na své.

Podzimní kolekce pro náročné

Podzimní kolekce odkrývá tajemná zákoutí a dává nám možnost nahlédnout do světa plného záhad, i když jeho pravou tvář nikdy nezjistíme. A to je ta magická přitažlivost, odhalit neodhalitelné. Zešeřelé pódium v tmavě modré barvě vytvářelo dojem intimity a zranitelnosti. A pro takové jeviště byly jako stvořené šifonové šaty vyšívané zlatem a stříbrem.

FOTO: podzimní kolekce Naeema Khana

Šifon a hedvábí přímo vybízejí k jemným aplikacím

Do návrhů se Naeemovi vloudilo i pštrosí peří spojené s tylem, a to hned na několika šatech. V černobílé kombinaci našité na vrchní díl. Nevhodné pro alergiky a ženy s objemnějším poprsím. Vzápětí si peří vyměnilo místo a ocitlo se na sukni, trochu tím připomínalo kabaret, ale pořád lepší než varianta v mini délce s celoplošným peřím.

Efektně naopak působily černé šaty pošité květy z lakované kůže v barvě krve a navrch poseté flitry. Následovaly na první pohled těžké vyšívané šaty s příměsí orientu. V okázale zlaté, černobílé klasice nebo nezvykle křehce vyhlížející dlouhé černé s korzetem vyšívaným ornamenty a růžovými květy, které ve zvětšené podobě zdobily i sukni.

I přes bohaté výšivky, našité krystalky a flitry z modelů vykukoval jistý druh uhlazenosti, ale v dobrém slova smyslu. Snaha o dokonalost nemusí vždy vést k posedlosti, může vytvořit iluzi, že jí dosáhnout lze. A Naeem Khan vám tuto iluzi poskytl s letmým dotekem měsíce a jeho stříbřitých záblesků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hledáte v módě něco magicky nepopsatelného? Pak je tu Naeem Khan