Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Prahu ovládne koncert Avishaie Cohena, Vltava pokřtí nové album

Martin Faix

Martin Faix

10. 10. 2011

Robert NebřenskýVe znamení tradičních českých kapel bude probíhat tento týden v Praze. Kromě koncertů skupin Vltava, Yo Yo Band nebo Charlie Straight vystoupí také izraelský jazzový umělec Avishai Cohen.

Robert Nebřenský

Robert Nebřenský - frontman skupiny Vltava, Zdroj: vltava.at

Hned v pondělí v 19 hodin a 30 minut v Paláci Akropolis odstartuje tento hudbou nabitý týden skupina Vltava. Její písně v 90. letech pronikly záhy do rádií, a přestože kapela v roce 2003 oznámila svůj konec, dokázala se udržet v povědomí posluchačů. Mezi její nejznámější hity patří například písně Marx, Engels, Beatles či Kapitán Pejsek nebo Bezvadnej chlap.

Frontman kapely Robert Nebřenský v červnu 2010 oznámil návrat Vltavy na festivaly a koncerty. To, že na pondělním koncertě proběhne křest nové desky Komedianti se vracejí domů, je tak dalším bodem, který potvrzuje, že tato skupina stavějící na propracovaných českých textech a vynikajících muzikantech se opět probouzí k životu.

[Youtube]pww96wPV2EM[/Youtube]

Charlie Straight předvedou unikátní show v klubu SaSazu

Den na to, v úterý 11. října, proběhne v holešovickém klubu SaSaZu koncert skupiny Charlie Straight. Tato alternativně popová skupina slibuje kromě velkolepé koncertní show i předvedení unikátní aranže svých známých písní.

Držitelé tří ocenění Anděl v rámci svého podzimního turné představí také několik svých nových písní, které Charlie Straight chystají vydat na jaře příštího roku na novém albu. Tato anglicky zpívající česká skupina vystoupí tedy v úterý 11. října od 20 hodin v klubu Sasazu.

Skupina Yo Yo band zahraje v Hudebním klubu Palmovka

Přestože tato reggae kapela již v současnosti funguje víceméně jen svátečně, a to převážně proto, že jeden ze zakladatelů, zpěvák Vladimír Tesařík, před osmi lety tragicky zahynul při jízdě na kole, kapela Yo Yo Band nadále koncertuje pod vedením jeho bratra Richarda Tesaříka.

[Youtube]XhnVU0fkvXU[/Youtube]

Ten kromě svých úloh kapele převzal na sebe i bratrovy party a drží tak stále v chodu tuto kultovní českou kapelu, jejíž písně Karviná, Kladno, Rybitví a mnohé další již dnes v Čechách prakticky zlidověly. Yo Yo Band vystoupí 11. října v Hudebním klubu Palmovka od 20 hodin.

Na festivalu Struny podzimu vystoupí izraelský hudebník Avishai Cohen

Koncert Avishaie Cohena je dalším významným bodem tohoto, již několik let pravidelně fungujícího, podzimního festivalu, kde se kromě jazzových vystoupení konají také koncerty vážné hudby, alternativních muzikantů a kapel z celého světa. Basista Avishai Cohen přijíždí do Prahy se svým triem představit zatím poslední desku, která se jmenuje Seven Seas.

Čtěte také: Avishai Cohen zahraje dvakrát na pražském festivalu Struny podzimu 2011

Avishai Cohen začínal svou hudební kariéru u klavíristy Chicka Corey a v současnosti patří mezi nejuznávanější jazzové umělce na světě pro svůj unikátní hudební styl, kdy kombinuje prvky jazzu, židovské, arabské a latinsko-americké hudby. Dva koncerty Avishaie Cohena za sebou  proběhnou ve středu 12. října v divadle Hybernia, první začíná v 19 hodin 30 minut, druhý poté na stejném místě od 22 hodin a 15 minut.

[table id=103 /]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prahu ovládne koncert Avishaie Cohena, Vltava pokřtí nové album