×
TOPZINE.cz

Avishai Cohen zahraje dvakrát na pražském festivale Struny podzimu 2011

avishai cohenPůvodem izraelský umělec Avishai Cohen patří mezi nejvýznamnější jazzové hudebníky na světě. A právě on v rámci festivalu Struny podzimu vystoupí 12.října v divadle Hybernia.

avishai cohen
Avishai Cohen Zdroj: myspace.com

Avishai Cohen začínal jako člen kapely klavíristy Chicka Corey, který ho v roce 1996 objevil a okamžitě přijal do svého tehdy nově vznikajícho akustického projektu. S Coreou hrál sedm let a za tu dobu si získal respekt jak mezi kritiky a posluchači, tak i mezi ostatními jazzovými muzikanty, kteří si ho začali zvát na hostování na své nahrávky.

[Youtube]v1n8n3HiPmw[/Youtube]

Ačkoli na většině svých skladeb vystupuje s kontrabasem, nedělá mu problém vzít do ruky také baskytaru. Je tak jeden z mála basistů, kteří hrají na oba tyto nástroje.

Základem jeho hudby je fůze jazzu, arabské a vážné hudby

Avishai Cohen začal rozjíždět vlastní hudební kariéru ještě v době svého působení v Coreově skupině, nicméně největšího ohlasu se dočkal se svojí deskou Continuo v roce 2006. Tehdy se definitivně potvrdila jeho hráčská i skladatelská originalita.

[Youtube]0DMloMLXpaA[/Youtube]

Fůzí jazzu, židovských a arabských hudebních motivů, ale také vážné hudby a zajímavými rytmickými skladbami dokázal zaujmout široké publikum.

Čtěte také: Chick Corea a Gary Burton očarovali publikum hravým jazzem

Tento postup později dovedl k dokonalosti na desce Aurora, která vyšla v roce 2009. Na tomto albu se poprvé projevuje Cohen i jako zpěvák a překvapivě tak obohacuje své desky o další zajímavý prvek. Zároveň však tím částečně ustupuje z oné progresivní linie, které se do té doby držel, a začíná se obracet spíše k popovějšímu publiku.

Vstupenky na festival Struny podzimu můžete zakoupit online

Vyvrcholením této jeho tendence je zatím poslední deska Seven Seas, kterou přijede představit v rámci festivalu Struny podzimu 12.října do pražského divadla Hybernia. Vstupenky na jeho koncert byly vyprodány krátce před zahájením prodeje, nicméně pořadatelé vyjednali druhý jeho koncert v ten samý den, tudíž by neměl být problém lístky sehnat.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..