Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Prague Shakespeare festival míří do Kolowratu. Uvidíte drama v originále

Od pátku 21. září do soboty 3. listopadu máte možnost zhlédnout dramata Williama Shakespeara v originále. V rámci festivalu Prague Shakespeare festival uvede divadlo Kolowrat hry Hamlet, As You Like It a výběr Women of Will v angličtině.

FOTO: Prague Shakespeare festival_1

Prague Shakespeare festival chystá dramata v originále Zdroj: pragueshakespeare.com

Od pátku 21. září se diváci mohou těšit na jednu z největších shakespearovských hereček na světě. Tina Packer se představí v pěti částech minisérie Women of Will. Vždy půjde o výběr z díla Williama Shakespeara vztahující se k určitému tématu. Mimo úryvků z renesančních dramat se divákům dostane také vysvětlení činů a motivací konkrétní postavy.

Čtěte také: Domov v současném světě najde inscenace home:escape

Tina Packer je nejen herečka, ale i režisérka a badatelka zabývající se dílem Williama Shakespeara. Proto nepřekvapí, že Hamlet, který bude následovat po minisérii Women of Will, byl nastudován pod režijním vedením Tiny Packer.

FOTO: Prague Shakespeare festival_2

V minisérii Women of Will se představí Tina Packer

V hlavní roli duševně chorého kralevice se představí Guy Roberts. Ten je zároveň režisérem poslední chystané inscenace As You Like It (Jak se vám líbí). Pod jeho vedením nastudovala hlavní postavu v komedii o osvobozující moci lásky a spásném duchu přírody Jessica Boone.

Během šesti týdnů se vám mimo světových hvězd představí i profesionální herci z České republiky, Velké Británie, Francie nebo USA.

Prague Shakespeare festival

Divadlo Kolowrat

Kdy: pondělí 21. září – sobota 3. listopadu 2012

Ceny vstupenek: 220 Kč / 110 Kč studenti a senioři

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prague Shakespeare festival míří do Kolowratu. Uvidíte drama v originále