Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Kde najdete domov v současném světě? Odpoví inscenace home:escape

Anna Kottová

Anna Kottová

18. 9. 2012

FOTO: home:escapeTeatr Novogo Fronta, které nedávno uvedlo inscenaci Manson, plánuje na září premiéru. Inscenace s názvem home:escape odstartuje ve středu 19. září v prostoru NoDu.

FOTO: home:escape

Kde domov můj? Zdroj: NoD

Na mezinárodním projektu home:escape se podíleli umělci z deseti zemí. Kromě České a Slovenské republiky pocházeli například z Velké Británie, Řecka, Indie nebo Iráku.

Recenzujeme: V inscenaci Manson na vás dýchne zlo

Na režijní sedačce se tentokrát objevila Irina Andreeva, jedna ze základajících členek souboru Teatr Novogo Fronta. „V projektu home:escape se tak sešli lidé z různých zemí, ale i jiného kulturního backgroundu. Vedle toho i každý herec má za sebou jinou profesní historii – jsou mezi námi jak divadelní herci, tak i tanečníci a osobití performeři,“ dodává režisérka projektu Irina Andreeva.

FOTO: home:escape

Na projektu se podílí umělci z 10 zemí Zdroj: Karel Cudlín

Šéfdramaturg  NoDu Adam Halaš ji charakterizoval jako odvážnou, neotřelou a originální. Kromě propojení nejrůznějších divadelních herců a tvůrců nabídne inscenace koláž osobních výpovědí jednotlivých postav.

„Hlavní otázkou, která nás při tvorbě představení zajímala, je otázka, kde jsme vlastně doma. Jestli jsme doma na Zemi, nebo někde jinde,“ doplňuje Andreeva.

Inscenace měla premiéru na začátku srpna letošního roku v Londýně. Ve středu 19. září se poprvé představí v České republice v prostoru NoD.

Home:escape (Teatr Novogo Fronta)

NoD (Dlouhá 33, Praha 1 – Staré město)

Autorka/režisérka/choreografka: Irina Andreeva

Tančí: Dina Mousawi, Orestes Sophocleous, Robert Nižník, Martina Hajdyla Lacová, Balázs Szitas, Maté Lakatos

Premiéra: středa 19. září

Vstupné: 250 Kč/ 150 Kč pro studenty

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kde najdete domov v současném světě? Odpoví inscenace home:escape