Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Prague Playhouse uvede muzikál. A Christmas Carol čeká devět představení

Jana Kumherová

Jana Kumherová

7. 12. 2012

Dickensova Vánoční koleda o lakomci Ebenezeru Scroogeovi se dočkala nespočtu zpracování. Divadelní spolek Prague Playhouse pro diváky přichystal muzikál A Christmas Carol (Vánoční koleda) v originále s českými titulky.

FOTO: A Christmas Carol

Členové Prague Playhouse zkouší A Christmas Carol. Zdroj: Prague Playhouse

Ebenezer Scrooge je nerudný chamtivec. Žije osamělým životem a lidi od sebe odhání. Jeho povaha nejvíce vynikne v předvánočním čase, kdy všichni cítí sounáležitost s ostatními a prokazují si nejvíce laskavostí. Scrooge se k radovánkám odmítá připojit. Prožije však šok, když se u něj zjeví duch bývalého pracovníka.

Charles Dickens (1812–1870) byl anglický spisovatel kritického realismu. Dětství prožil ve velké bídě. Jeho literární prvotinou se stala roku 1836 Kronika Pickwikova klubu, mezi jeho nejznámější díla patří také Oliver Twist či David Copperfield. Vánoční koledu vydal roku 1843 vlastním nákladem kvůli sporu s nakladatelem.

Svěří mu, jaké útrapy prožívá jako trest za bezohledné chování za svého života. Scroogea čekají ještě větší muka, pokud své počínání nepřehodnotí. V noci se mu zjeví tři duchové, kteří mu mají pomoci pohled na svět změnit. Pokud ještě není pozdě.

FOTO: A Christmas Carol

Režie Christmas Carol se dostala do rukou dlouholetého člena divadelního spolku Prague Playhous, Michaela Pitthana

A Christmas Carol spolku Prague Playhouse režíruje Michael Pitthan. „Snažil jsem se, aby si každý, kdo se na představení přijde podívat, uvědomil, že kousek ze Scroogeho je v každém z nás, a záleží jen na nás samotných, jak moc mu dovolíme, aby se projevil,“ říká ke hře Michael Pitthan, režisér Vánoční koledy. Pokud Scrooge dokáže vystoupit z temnoty, dokážeme to i my?

Michael Pitthan je dlouholetý člen Prague Playhouse. Po ztvárnění nejrůznějších rolí se v létě 2012 podílel na tvorbě muzikálu Sweeney Todd. Muzikál byl v létě k vidění v pražském Divadle Na Prádle. Vánoční koleda je jeho prvním režijním kouskem.

V Praze se Vánoční koleda odehraje v Divadle Inspirace (Malostranské náměstí 13, Praha 1). Čeká ji celkem devět víkendových vystoupení mezi pátkem 7. a nedělí 16. prosince.

A Christmas Carol (Vánoční koleda)

Divadelní spolek Prague Playhouse v Divadle Inspirace

Autor: Charles Dickens

Režie: Michael Pitthan

Hrají: Azadeh Mohammadi, Stuart Mentha, Marie Majkusova, Lloyd Waldo a Eric Sammons

Termíny představení:
Pátek 7. prosince 19:30
Sobota 8. prosince 14:00 a 19:30
Neděle 9. prosince 14:00 a 19:30
Sobota 15. prosince 14:00 a 19:30
Neděle 16. prosince 14:00 a 19:30

Vstupenky: 250 korun a 220 korun (studenti pod 26 let a senioři nad 65 let)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prague Playhouse uvede muzikál. A Christmas Carol čeká devět představení