Menu
TOPZINE.cz
Apetit

PragoFFest 2011. Za fantastikou zpátky do školních lavic

Alžběta Lexová

Alžběta Lexová

15. 1. 2011

Tradiční setkání příznivců fantastiky Pragocon se v hlavním městě koná každoročně už od roku 1997. V loňském roce převzal jeho organizaci tým Václava Pravdy, organizátora Festivalů fantazie, když se Pragocon poprvé spojil s GameFFestem. Letošní PragoFFest, jak se celá akce druhým rokem jmenuje, se koná ve dnech 3. až 6. února. Na nadšence opět čeká spousta přednášek, besed a her k vyzkoušení.

Ilustrace na plakátu PragoFFestu, Autor: Lubomír Kupčík

Zatímco Pragocon slaví letos patnácté výročí, PragoFFest v podobě, v níž ho fanové budou moci zažít na začátku února, má za sebou teprve jeden ročník. Pro účastníky je zatím připraveno přes čtyři sta pořadů v rámci dvaceti dvou různých programových linií, které organizátoři rozprostřeli do tří dnů. Oficiální zahájení proběhne 3. února v osm hodin večer, ukončení programu je na plánu v neděli 6. února v pět hodin odpoledne.

Vstupné je rozděleno do dvou skupin – účastníci se mohou zapojit buď pouze do linie GameFFestu, nebo celého PragoFFestu, samostatný vstup pouze na Pragocon není možný.

Soutěžte s námi o volné vstupenky!

Kromě tematických programových linií, jakými jsou SeriesCon, FutureCon, NipponCon, Star Wars a celá řada dalších, se mohou účastníci těšit i na hosty z prostředí české literární fantastiky. Účast na conu přislíbili Ondřej Neff, Miroslav Žamboch, Pavel Renčín, Petra Neomillnerová, Jan Kantůrek či Františka Vrbenská.

Pro návštěvníky je zajištěno ubytování dle jejich výběru buď v hotelu, nebo přímo v budově Modré školy na pražských Hájích, kde celá akce probíhá. K účasti na conu je nezbytná registrace, kterou mohou návštěvníci provést do 19. ledna ještě v předtermínu, nebo následně přímo na místě. Podrobnější informace k jednotlivým liniím nabízejí oficiální stránky festivalu www.pragoffest.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PragoFFest 2011. Za fantastikou zpátky do školních lavic