Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Pokloňme se Škvoreckému na nonstop čtení knih z 68 Publishers

FOTO: Manželé ŠkvorečtíJsou to už tři měsíce, co zemřel jeden z našich nejvýznamnějších spisovatelů. Josef Škvorecký. Pražské gymnázium nesoucí jeho jméno mu přichystalo speciální poctu: non stop čtení z knih vydaných v nakladatelství 68 Publishers.

FOTO: Manželé Škvorečtí

Manželé Škvorečtí, Zdroj: skvorecky.com

Zapamatujte si datum 11. dubna a udělejte si raději čas i následující den. Číst se totiž bude na Gymnasiu Josefa Škvoreckého v pražské Legerově ulici celý den i noc. Začíná se v osm hodin ráno a končí se přesně o 24 hodin později. A na co se můžete těšit? Na tituly vydané v exilovém nakladatelství 68 Publishers, které Josef Škvorecký založil se svou ženou Zdenou Salivarovou.

Škvorecký z úst Viewegha

Dvacetiminutovou četbou z knihy se Škvoreckému symbolicky pokloní Michal Viewegh, Jiří Dědeček, Jaroslav Hutka, Karel Hvížďala, Jiří Stránský nebo Martin Ryšavý. Do čtení se ale zapojí také veřejnost, každý si může vybrat ukázku z jakékoli knihy, která vyšla v nakladatelství 68 Publishers.

Výběr z programu:
11. dubna
9.40 Jiří Dědeček
10.00 Karel Hvížďala
14.00 Eva Pilarová
15.20 Iva Procházková
15.40 Ivan Klíma
16.00 Ludvík Vaculík
18.00 Petr Kaňka
18.40 Miloš Holub
19.00 Iva Pekárková
20.00 Michal Viewegh
21.40 Jiří Stivín

12. dubna
7.20 Ondřej Suchý
8.00 Jiří Stránský

Josef Škvorecký, milovník jazzu a otec nesmrtelné postavy Dannyho Smiřického, zemřel letos 3. ledna v Kanadě ve věku 87 let.

Významné exilové nakladatelství se svou ženou založil v Torontu v roce 1971, do konce komunistického režimu v něm vyšlo 227 knih. Kromě jiných také tituly Arnošta Lustiga, Egona Hostovského, Jaroslava Haška, Ludvíka Vaculíka, Václava Havla, Karla Kryla nebo Milana Kundery. Takže i na jejich díla se na nonstop čtení můžete těšit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pokloňme se Škvoreckému na nonstop čtení knih z 68 Publishers