Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Podpořte svou oblíbenou kapelu. Sbírku pořádají Tata Bojs i Xavier Baumaxa

Adam Vrána

Adam Vrána

2. 12. 2012

Česká odnož amerického Kickstarteru, jehož prostřednictvím začínající i zaběhlí tvůrci získávají finanční prostředky k realizaci svých vlastních projektů – to je Hithit, nový ambiciózní projekt, který si klade za úkol propojit kreativní lidi s těmi, kteří je chtějí podpořit.

Tata Bojs Foto: Martin Tejkal, Topzine.cz

Bude činnost muzikantů do budoucna závislá na finančních injekcích od fanoušků? Podle četnosti, s jakou se na ně v posledních letech kapely i sólisté obracejí, to zcela vyloučit nelze.

Čtěte také o koncertě Anthrax v Praze

„Pětadvacáté výročí Tata Bojs můžeme buďto ututlat, anebo ho naopak pojmout velkolepě,“ nastiňuje podstatu projektu zpěvák a bubeník kapely Milan Cais, který jeho prostřednictvím žádá fanoušky o příspěvek ve výši tří set tisíc korun. Ten může skupině pomoci uskutečnit speciální turné, které by si za normálních okolností dovolit nemohla.

Suma nemá pokrýt všechny náklady plánovaného turné, má pouze přispět k jeho úspěšné realizaci. Pokud se však částku nepodaří nastřádat nejpozději do 45 dnů, Tata Bojs svůj plán neuskuteční.

Grandiózní oslavy výročí přitom nejsou ani zdaleka jediným účelem, za jakým se muzikanti s žádostmi na své fanoušky obracejí. O dotování nové desky loni zažádali (nikoliv prostřednictvím Hithitu, pozn. red.) například pražští The Prostitutes.

[youtube-height=25]QJYf6gJzFqM[/youtube]

Xavier Baumaxa – Lidé z malých vesniček

Písničkář Xavier Baumaxa zas odměňování dárců odstupňoval podle toho, kolik přispějí: „Za dvě stě korun si rovnou předplatí novou desku a navíc dostanou vstup zdarma na vybraný koncert. Za deset tisíc se mnou můžou strávit víkend a za patnáct jim odehraju soukromou show kdekoliv.“

Projekt odstartoval letos v listopadu a postupně si získává stále další a další příznivce.  Jeho služeb využil nejen už jednou zmíněný Xavier Baumaxa, ale i raper a výtvarník Vladimír 518 anebo The Backwards, populární revival The Beatles.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podpořte svou oblíbenou kapelu. Sbírku pořádají Tata Bojs i Xavier Baumaxa