Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Planeta opic znovu ožije! Bude lepší než verze Tima Burtona?

Redakce

Redakce

10. 4. 2010

tim-burton-600-338Režisér Rupert Wyatt se v červenci 2010 chystá začít pracovat na prequelu série Planeta opic! Bude si s opicemi rozumět lépe než Tim Burton před devíti lety?

Plakát k filmu The Escapist Zdroj: http://www.foriegnmoviesddl.com/

Plakát k filmu The Escapist Zdroj: oriegnmoviesddl.com

Režisér thrilleru The Escapist se chystá vrátit Planetu opic zpět do kin. Původní film z roku 1968  byl obrovský hit, kde si hlavní roli astronauta, který se ocitá na planetě inteligentních primátů a lidských otroků, zahrál Charlton Heston.

První film následovala čtyři pokračovaní. V roce 2001 natočil Tim Burton (jeho profil zde) remake původního filmu, který byl ale přijat vlažně jak kritiky, tak diváky. Následovaly roky spekulací, zda se nějaký nový snímek s touto tematikou znovu objeví.

O novém filmu

Nakonec se k režírování prequelu, ke klasice s Charletonem Hestonem, upsal britský režisér Rupert Wyatt. Práce na zatím posledním opičím dobrodružství s pracovním názvem Planet of the Apes: Caesar začne podle Production Weekly v červenci tohoto roku. Příběh by měl vyprávět o tom, jak se opice dostaly k vládě nad Zemí poté, co lidé vyšlechtili superinteligentního šimpanze.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Planeta opic znovu ožije! Bude lepší než verze Tima Burtona?