Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Piráti z Karibiku 4 ve zbrusu novém traileru aneb Za Pramenem života snadno a rychle

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

22. 3. 2011

Jack Sparrow před několika lety stylově provětral peněženky filmových fanoušků po celém světě. Po menších obtížích a téměř čtyřleté dovolené se všemi oblíbený kapitán vrací do přítmí kinosálů ve čtvrtém pokračování série Piráti z Karibiku, tentokrát s podtitulem Na vlnách podivna.

Premiéra čtvrtých Pirátů z Karibiku se blíží, Zdroj: distributor filmu

U kormidla celého projektu vystřídal úspěšného Gora Verbinskiho muzikálový specialista Rob Marshall (Chicago, Nine). Ten se bude muset poprvé ve své kariéře poprat s regulérním velkofilmem, který stojí a padá zejména na akční složce podpořené velkým množstvím počítačových triků. Naštěstí se stále může spolehnout na pilíř této filmové série – Johnnyho Deppa.

Ten se již počtvrté vydává na nebezpečnou plavbu za dobrodružstvím, která tentokrát zahrnuje laškovný vztah k svůdné pirátce s tváří Penélope Cruz a hledání bájného Pramene života. Nebyl by to ale řádný pirátský příběh, kdyby se v něm nevyskytoval ten nejzápornější ze záporáků. Tím je zde legendární kapitán Černovous, jehož role se zhostí Ian McShane.

První regulérní trailer napovídá, že všechny základní ingredience, které udělaly ze série Piráti z Karibiku komerční megahit, jsou i ve čtvrtém pokračování na správném místě. Tahounem tedy očividně zůstává Jack Sparrow a o slovo se hlásí také cit Roba Marshalla pro kompozici dechberoucích obrazů. Třešničkou na dortu je pak skvělé využití známého hudebního motivu z předešlých dílů.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides)

Akční/Dobrodružný/Fantasy
USA, 2011, 90 min

Režie: Rob Marshall
Hrají:
Johnny Depp, Penélope Cruz, Geoffrey Rush, Ian McShane, Stephen Graham, Gemma Ward, Kevin McNally, Óscar Jaenada, Sam Claflin, Robbie Kay, Bronson Webb, Steve Evets, Keith Richards, Astrid Berges-Frisbey

Premiéra v ČR: 19. května 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Piráti z Karibiku 4 ve zbrusu novém traileru aneb Za Pramenem života snadno a rychle