×
TOPZINE.cz

Pirát Dani Evans z Alestorm: Před koncertem se snažím zůstat střízlivý

Foto: Alestorm!Exkluzivně!Alestorm je partička skotských pirátů, kteří si v červenci přijeli na festival Masters of Rock zařádit. Přestože vystupovali brzy odpoledne, strhli s sebou nejednoho fanouška, který do té doby hledal úkryt před sluncem. Na dotazy odpovídá exkluzivně pro Topzine.cz kytarista Dani Evans.

Foto: Alestorm
Alestorm, Zdroj: napalmrecords.com

Jak se vede?

Není to tak zlé, zaspal jsem a právě teď pojídám hrozny, takže jsem celkem spokojený. Všechno je v pohodě.

Představili jste se u nás celkem třikát, která show se ti osobně líbila nejvíc?

Ta, kterou jsme právě odehráli, na Master sof Rock. Byla to opravdu velká zábava, opravdu nejlepší show, kterou jsme v Čechách kdy předvedli.

V Alestorm jsi už vystřídal baskytaru, doprovodnou kytaru i sólovou, který z těchto postů ti nejvíc sedne?

Jednoznačně sólová kytara, miluju hraní na kytaru. Máš obrovskou svobodu a můžeš se chovat jako totální šílenec a užívat si to, je to hrozně fajn.

Čtěte také, co všechno se na Masters of Rock 2011 dělo

Když už je řeč o šílencích… Při svých vystoupeních rozjíždíte opravdu divokou show. Kolují o vás i zprávy, že se stejně šíleně chováte i mimo pódium – holky, alkohol a podobně. Co je na těchto zkazkách pravdy? Musí být těžké neustále pařit a do toho jet nabitou koncertní šňůru…

Před koncertem se snažím zůstat střízlivý, ale jakmile show skončí, většinou jsem na šrot, potloukám se všude kolem a chovám se jako šílenec. Je mimořádně důležité být plně koncentrován přímo před koncertem, aby člověk mohl pořádně vnímat, co se děje na pódiu, a podal kvalitní výkon. Pak už je to ale celkem jedno. Navíc, během vystoupení beztak popíjíme rum, takže už se tím vlastně připravujeme na afterparty.

Plánujete připravit nějaký nový živý materiál?

Určitě chceme udělat nové DVD. Momentálně máme spoustu práce s koncertní šňůrou propagující nové album, ale živé DVD bude pravděpodobně první věc, kterou uděláme potom. Určitě uděláme v budoucnu záznam nějakého koncertu, který skončí na DVD, s veškerými pirátskými náležitostmi.

Je součástí turné k nové desce i zastávka v Čechách? Můžeme se na vás těšit tentokrát jako na headlinery?

Myslím, že hrajeme v ČR za pár měsíců, buď na podzim nebo někdy na začátku příštího roku, ale z hlavy to přesně nevím. Každopádně ani příští rok určitě ještě nebudeme headlineři, teď chceme dojet turné k Back Through Time a pak se uvidí.

Kdybys měl v anketě hlasovat pro nejlepší song z celé tvorby Alestorm, který by to byl?

Jednoznačně Terrorsquid (Death Throes of the Terrorsquid – z posledního alba Back Through Time, pozn. redakce). To je můj nejoblíbenější song, strašně rád ho hraju i poslouchám. Je skvělý. Doufám, že ho budeme hrát i naživo, opravu se mi moc líbí.

Jak spolu vycházíte v rámci kapely? Hádáte se občas kvůli materiálu nebo v průběhu turné?

Ne víc, než s kýmkoliv jiným, s kým bych musel trávit nepřetržitě dva měsíce. Občas se chytneme, ale jinak jsme spolu schopni vycházet. Když si lezeme na nervy, prostě se ignorujeme, chvíli spolu nemluvíme a všechno je za chvíli v pořádku. Bydlíme ve stejném domě, takže jsme všichni zvyklí být ve společnosti těch ostatních.

A co kapely s kterými jste jeli turné? Byli členové některé z nich opravdu nesnesitelní?

Vlastně byla jen jedna kapela, s kterou se nám hraní nelíbilo, a to byli Grave Digger, pár let zpátky. Byl mezi námi propastný rozdíl, moc jsme si užívali a pařili, což oni bytostně nesnášeli, tak jsme si vzájemně každý den lezli na nervy. Byla to docela smutná část turné.

Poslední otázka: Iron Maiden mají své vlastní letadlo, které je vozí na koncerty – Flight 666. Uvažovali jste někdy nad vlastním dopravním prostředkem, nad něčím jako, řekněme, Cruise 666? Plout s vlastní lodí kolem světa a hrát koncerty, to by bylo skvělé, ne?

Páni, nad tím jsem tedy opravdu nikdy nepřemýšlel! (smích) To by bylo naprosto dokonalé. Hrozně by se mi líbilo dělat něco tak ulítlého, jako jezdit vlastní lodí.(smích) Bohužel, zatím ještě nejsme tak úplně Iron Maiden. Možná jednou, možná…! (smích)

Možná by byl docela dobrý začátek koncert na 70 000 Tons of Metal… (festival pořádaný každoročně na luxusní výletní lodi, pozn. redakce)

Ano to by rozhodně byl. Hrozně rád bych tam příští rok hrál. Zatím nic určitého nevíme, ale doufám, že mi v příštích pár měsících přijde roztomilá zpráva, ve které bude stát: „Nechtěli byste si zahrát na našem festivalu?“ A my bychom na to odpověděli: „Ano, to chtěli!“Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..