Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Petra Neomillnerová rozluštila Smrt u archanděla

Dagmar Čechová

Dagmar Čechová

16. 8. 2010

Petra Neomillnerová - Smrt u archanděla!SPECIÁL!Známá česká autorka Petra Neomillnerová vydává další díl ze série o Tině Salo, tentokrát s názvem Smrt u archanděla. Anotace na stránkách nakladatelství je ale krátká a tajemná. Co můžeme tedy očekávat?

Ilustrační foto. Foto: Daniel Husek, Topzine.cz

Petra Neomillnerová se nejprve proslavila svými příspěvky do časopisů s fantastickými tématy – ať už šlo o recenze, či vlastní povídky. Později se s velkým úspěchem vrhla na románovou tvorbu a v současné době má na svém kontě dokonce několik sérií, do kterých další díly neustále přibývají.

Série Tina Salo

  • Sladká jako krev
  • Doušek věčnosti
  • Past na medvěda
  • Smrt u Archanděla
  • Vlci Sudet

Smrt u archanděla, čtvrtý díl série o upírce Tině Salo, se tradičně odehrává v Praze, konkrétně především v kostele Svatého Michaela archanděla. V okolí umírají lidé a Tina, která je nyní bez svého přítele i bez takříkajíc zaměstnavatele Béra, nemá na práci nic lepšího než zjistit proč. Kniha slibuje duchařskou zápletku s vraždící jeptiškou a zamilovaným mnichem. A samozřejmě Tinu s Kayem a jejich klasické milenecko-nepřátelské eskapády.

Jak už bývá zvykem, můžete si u nás přečíst krátkou ukázku z knihy, která nám předvede nezaměnitelný styl Petry Neomillnerové. Přítomný čas, ich-forma, sprostá slova, přímočaré dialogy. To vše jsou charakteristické znaky Tinina vyprávění. Spolu se špetkou sexu a kupou násilí. A nedá se říct, že by to někomu vadilo – autorka se totiž nesnižuje k nechutnému či až zbytečně detailnímu popisu, který by tomuhle zpestření jen ublížil.

Útulek u archanděla vychází u nakladatelství Brokilon v druhé polovině srpna. V souvislosti s tím jsme pro vás připravili speciál Upíři v literatuře, který vás provede těmi nejznámějšími upírskými sériemi, ať už se jedná o ty domácí, nebo do češtiny přeložené. Kromě Petry Neomillnerové se těšte třeba na Tanyu Huffovou a její sérii Krevní pouta.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Petra Neomillnerová rozluštila Smrt u archanděla