Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Peter V. Brett: Tetovaný dobývá svět

Alžběta Lexová

Alžběta Lexová

26. 5. 2010

Lidská rasa vymírá, z měst se stávají vesnice, z novověku středověk a s každým dalším úsvitem je lidí na zemi méně. To je nejen sen každého skeptika, který s obavou sleduje nárůst populace, globalizaci a přetechnizovanou společnost, ale také první část trilogie Petera V. Bretta.

Příběh dvou chlapců Arlena a Rojera a dívky Leeshy se točí kolem strachu, tmy a démonů. Každou noc napadají démoni známí jako jadrnci lidská obydlí a lidé se jim nedokážou bránit, pouze se bezmocně schovávají za magickými symboly – chranami. Zdá se, že lidstvo nemá žádnou naději. Až na Arlena, Rojera a Leeshu. Tihle tři totiž vědí, že existuje i svět za chranami, jen musejí najít odvahu opustit bezpečné území, objevit ho a společně porazit noc.

Přečtěte si ukázku z knihy Tetovaný.

Tetovaný vyšel už ve více než třiceti zemích světa a dálný Hollywood (konkrétně Paul W. S. Anderson a Jeremy Bolt, dvojice stojící za filmem Resident Evil) už dokonce skoupil autorská práva. Démonská trilogie má podle Andersona dokonce potenciál stát se novým Pánem prstenů. Tetovaný vychází v nakladatelství Triton a jeho pokračování Pouštní kopí se připravuje už na přelom letošního září a října.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Peter V. Brett: Tetovaný dobývá svět