Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pearl Jam dokončují nové experimentální album, na kterém se „vyblbli“

Redakce

Redakce

13. 3. 2012

Americká grungeová skupina Pearl Jam finišuje s přípravou svého nového, již desátého studiového alba. Fanoušci se prý mohou těšit na překvapivou změnu, kterou nové album nabídne.

Stone Gossard prozradil pár zajímavostí ohledně nového alba Pearl Jam Zdroj: myspace.com

Že kapela pokročila s nahrávkou alba, potvrdil i manažer kapely. Zároveň poznamenal, že kapela si s dokončením dává dost na čas, ale podle něj jim už chybí jen song či dva.

Kytarista skupiny Stone Gossard potvrdil, že Pearl Jam opravdu dokončují album, ale ještě neví jistě, zda nenahrají další songy. Podle kytaristy má kapela celkově v šuplíku až šest songů a navíc je prý možné, že v průběhu nahrávání ještě kapela něco dopíše. Gossard také uvedl, že je  podstatné, že na skupinu nikdo netlačí a nic není nahráno ve spěchu.

Fanoušci tak mohou podle skupiny čekat „něco nového“ a překvapení v podobě nezvyklých inovativních prvků.

Čtěte také o blížícím se pražském koncertu Pearl Jam

Gossard k přípravě alba řekl: „Rozhodně nečekejte nic uhlazeného. Blbneme ve studiu a nebereme se příliš vážně. Osobně si myslím, že moc přemýšlení muzice škodí. Hodně interpretů chce mít všechno dokonalé a perfektní, ale výsledek pak za to nestojí. I song, který není úplně dokonalý, může být cool,“ dodává Gossard.

Gossard i s celou kapelou bude již brzy k vidění i českým fanouškům Pearl Jam. Konkrétně 2. července, kdy kapela dorazí do pražské Synot Tip Arény.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pearl Jam dokončují nové experimentální album, na kterém se „vyblbli“