Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pearl Jam budou mít koncert v Praze. V červenci 2012 v O2 areně

Martin Peška

Martin Peška

9. 1. 2012

Američtí rockeři Pearl Jam se během svého turné opět chystají do Prahy. V pořadí již 4. koncert by se měl uskutečnit 2. července. Informace se dnes objevila na stránkách kapely.

Podívejte se také na další očekávané koncerty roku 2012 v Česku

Skupina, která vznikla v roce 1990 v Seattlu, se řadí mezi nejpopulárnější rockové kapely devadesátých let a jejich jméno je úzce spojeno s hnutím grunge.

FOTO: Pearl Jam

V roce 2011 se do kinodistribuce dostal dokument Twenty, kterým režisér Cameron Crowe oslavil dvacet let existence kapely Zdroj: Live Nation

„Kapelu založili členové skupiny Mother Love Bone (Jeff Ament, Stone Gossard) společně s kytaristou Mikem McCreadym a bývalým bubeníkem Red Hot Chili Peppers Jackem Ironsem. Nahráli pár demo skladeb, nicméně jim stále ještě chyběl zpěvák. Tím se stal surfař ze San Diega, Eddie Vedder,“ připomněl vznik skupiny Novák.

Prodali 60 milionů desek

Krátce po vzniku nahráli Pearl Jam první skladby Alive a Once. Debutová deska Ten vyšla už v roce 1991. Od té doby prodali okolo 60 milionů kopií svých alb po celém světě.

Kapela má na svém kontě 9 studiových alb, několik živých nahrávek, jednu kompilaci b-stran singlů a kompilaci největších hitů. Do České republiky přijíždějí Pearl Jam počtvrté. Poprvé se tu představili v listopadu 1996 na turné k desce No Code.

Do Prahy v plné polní

Dle informací pořadatele koncertu skupina do Prahy přijede v plné sestavě: Jeff Ament (basová kytara od 1990), Eddie Vedder (zpěv a kytara od 1990), Stone Gossard (kytara od 1990), Matt Cameron (bicí od 1998), Mike McCready (kytara od 1990) a Boom Gaspar (klávesy od 2002).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pearl Jam budou mít koncert v Praze. V červenci 2012 v O2 areně