Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Paul McCartney je nejbohatší zpěvák světa. Dobře si žijí i Bono a Elton John

Standa Kafka

Standa Kafka

25. 9. 2012

Bývalý brouk je podle internetové kalkulačky Celebrity Net Worth nejbohatším zpěvákem současnosti.  Za sebou nechal Bona Voxe, Eltona Johna či Stinga.

Paul McCartney, který nedávno obdržel nejvyšší francouzské ocenění, Řád čestné legie, vydal letos patnácté studiové album. Nese název Kisses on the Bottom a je plné coverů známých popových hitů.

Kromě těchto úspěchů se může těšit i ze své příznivé finanční situace. Hodnota jeho majetku se odhaduje na 497 milionů liber.

McCartneyho majetek zřejmě utrpěl dlouho propíraným rozvodem s Heather Millsovou v roce 2008. I tak však má zpěvák stále dostatečný náskok v čele finančního žebříčku.

Druhé místo získal Bono, který údajně disponuje majetkem 372 milionu liber. Na třetí příčce skončil u nás nepříliš známý americký zpěvák a skladatel Jimmy Buffet se 248 miliony.

U2 – Beautiful Day

[youtube-height=25]co6WMzDOh1o[/youtube]

Na další pozici se umístil Brit Elton John, následovaný frontmanem Rolling Stones Mickem Jaggerem.  Nechybí ani Sting nebo Dave Grohl, leader kapely Foo Fighters, jejíž pražský koncert měli čeští fanoušci možnost navštívit letos 15. srpna.

Čtěte také o obřích paličkách Dave Grohla

V žebříčku padesáti nejbohatších zpěváků a zpěvaček se objevily pouze dvě ženy. Na 29. místě je Gwen Stefani, která se vrátila k No Doubt a společně připravili desku, jež vyjde 25. září. Na 38. pozici ji doplňuje bývalá zpěvačka britskoamerické bluesrockové kapely Fleetwood Mac Stevie Nicks.

Minulý měsíc vydal tentýž americký server seznam nejbohatších bubeníků. I v něm se na první příčce umístil bývalý člen Beatles Ringo Starr, předstihl druhého Phila Collinse.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Paul McCartney je nejbohatší zpěvák světa. Dobře si žijí i Bono a Elton John