Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Párty chudého studenta do 100 korun

Redakce

Redakce

13. 1. 2011

OBR.: Muž s chlebem s nápisem salePo Vánocích a Silvestru je do kapsy hluboko a do další výplaty daleko. Rádi byste si i tak zopakovali sváteční radovánky? Pokud máte v ledničce pouze pár citrónů, za nimi kousek salámu, který tam čeká déle než turista na obsluhu v cenové čtyřce, a v kredenci chléb, co si na sobě začal sám pěstovat plísňový sýr, neházejte flintu do žita. Vysypte kapsy, i s málem toho můžete hodně dokázat.

OBR.: Muž s chlebem s nápisem sale

I chléb v akci může vykouzlit slavnostní pohoštění. Ilustrační fota: sxc.hu, fotomontáž: Helena Ešnerová

Něco k zakousnutí do 40 korun:

Křupavé chlebíčky á la svačina českého turisty

Pro cca 5 lidí (i 10, pozvete-li pár slečen na dietě) potřebujete:

  • chléb  (s oškrabanou plísní nebo raději 500 g Šumavy za  cca 13 korun)
  • poživatelný salám (100 g cca 14 korun)
  • sýr eidam v akci (100 g cca 13 korun)
  • trochu oleje (najdete doma nebo si půjčíte u sousedů)

Chléb nakrájejte na tenké plátky tak, aby ještě držel pohromadě. Z toho důvodu se nakonec hodí opravdu chléb trochu starší. Každý plátek pak rozčtvrtíte a položíte na předem vymaštěný plech.

Na každý kousek dáte nejprve čtvrt plátku sýra a půl kolečka salámu. Vše zapékáte v troubě na 180 °C, až sýr začne lehce hnědnout a chléb je zespodu hezky opečený. Nejlepší je podávat chlebíky ještě zatepla, ale v pozdější hodině, s rostoucí mírou alkoholu v krvi, budou pravděpodobně chutnat všem i studené.

OBR: Muž bez peněz s konfety

I bez peněz lze pořádat večírky. Ilustrační fota: sxc.hu, fotomontáž: Helena Ešnerová

Něco k pití do 60 korun:

Se správnou mírou alkoholu mohou zmizet nejen připálené kousky. Navýšit návštěvě hladinu etanolu v krvi a zároveň utratit co nejméně je však trochu oříšek. Levnému alkoholu může pomoci mísení s nealkoholickými nápoji, které jeho chuť (či nechuť) snad alespoň trochu přebijí.

Rum s kolou

Pokud jsou zvolenými proměnnými míra alkoholu, cena a chuť, nejlépe vychází asi klasický tuzemák.  Lahev o velikosti 0,2 litru stojí okolo 39 korun. Běžná kola podávaná s rumem, může být nahrazena levnější příbuznou: limonádou s příchutí koly, která se objevuje i za 3,90.

Důležité je jmenovat se hned na začátku večera hlavním (a jediným) barmanem, který bude bedlivě střežit před zraky ostatních etikety určitých nápojů (přelévat levné náhražky do lepších lahví, které vám zbyly od Silvestra je trochu extrém, ale na druhou stranu je šance, že to nepraskne).

Led s vodkou a příchutí džusu

Levná vodka na hranici poživatelnosti se nachází v podobných cenových hladinách. Džus je poměrně dražší záležitost, litr vychází na cca 20 korun. K roli správného barmana patří i odvaha nebát se říznout džusy vodou a každou sklenici naplnit až po okraj kostkami ledu.

Pivo za hranicemi

Pokud vám zbylo opravdu jen pár korun na dvoulitrové pivo v plastové láhvi, sáhněte po zapadlých citrónech (či je vyrazte nakoupit za dobré slovo k sousedům). Zlatavý patok vyzdobený plátkem citrónu na okraji sklenice můžete s jistou dávkou drzosti vydávat za zahraniční specialitu. Každý přece ví, že nad české pivo není.

Levných radovánek si člověk může užívat do sytosti, dokud budou chodit hosti. A pokud je vaše hostina přece jen odradí, nevadí, ušetříte kromě pár korun ještě spoustu volného času, ve kterém se můžete příště raději zkusit k někomu pozvat.

FOTO: Štastný muž s pivemOchucené pivo může někomu přeci jen udělat radost. Zdroj: sxc.hu

Poslední poznámka závěrem: pokud jste bez financí, ale se spoustou volného času, můžete si udělat výlet po všech akčních cenách supermarketů, které naleznete například na stránkách akcniceny.cz. Pak stačí jen propočítat diskrétní optimalizační problém obchodního cestujícího, zjistit nejkratší možnou trasu zahrnující všechny stanoviště a vyrazit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Párty chudého studenta do 100 korun