Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Partička z Nightwork skončí za mřížemi. V zoo!

Redakce

Redakce

21. 7. 2011

Žádná novinářská kachna, ale realita! Pokud jste zvědaví, čím si to skupina šesti mladíků v teplákovkách zasloužila, čtěte následující řádky magazínu Topzine.cz.

FOTO: Nigtwork v ZOO

Nightwork za mřížemi, Zdroj: youtube.com

Ale některé věci nejsou takové, jaké se na první pohled mohou zdát. Členové skupiny Nightwork totiž nebudou za mřížemi sklesle sedět a zpytovat svědomí, ale právě naopak. Jako jediní z druhu Homo sapiens, respektive jeho poddruhu Homo sapiens nightworki, budou ve dnech 24. – 25. července pózovat před návštěvníky pražské zoo.

Fanoušci uvidí do všech míst speciálně upraveného a pro potřeby jediného v zajetí chovaného druhu Homo sapiens vybaveného výběhu nedaleko pavilonu s kočkovitými šelmami. Muzikanti se tedy mohou po celou dobu rozloučit se svým soukromím.

Kupte si adopční certifikát

Celou netradiční akci připravila pražská zoo se členy skupiny, zpěvákem Vojtou Dykem, kytaristou Jakubem Prachařem, klávesisty Františkem Soukupem a Janem Maxiánem, bubeníkem Ondřejem Slukou a basistou Jakubem Antlem, kteří si v nabitém prázdninovém programu koncertů udělali čas a zapojili se do projektu, při němž půjde především o získání prostředků na ochranu ohrožených druhů živočichů.

FOTO: nakládání koně Převalského

nakládání koně Převalského, Zdroj: Zoo, Praha

Výtěžek z prodeje triček, samolepek a zejména speciálních adopčních certifikátů Homo sapiens nightworki bude připsán na sbírkové konto Zoo Praha Pomáháme jim přežít. Z projektu již byly financovány například projekty na převoz koní Převalského do Mongolska, země jejich původního výskytu, nebo také na materiální vybavení strážců pralesa v Kamerunu, kteří chrání gorily a další zvířata před pytláky.

A na závěr živý koncert

V pondělí 25. července od 17:00 celá akce vyvrcholí speciálním 80minutovým živým koncertem. Zazní i jeden z nejvíce oblíbených hitů Tepláky? Nechte se překvapit.

Upozornění pro fanynky: pokud se do zoo nedostanete nebo to máte poněkud z ruky, nervěte si ze zoufalství vlasy! Celou akci budete totiž moci sledovat po celé dva dny on-line z pohodlí svého domova.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Partička z Nightwork skončí za mřížemi. V zoo!