Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nightwork křtili svou první desku Tepláky. Ve velkém stylu

Kateřina Mikešová

Kateřina Mikešová

17. 10. 2010

!FOTOGALERIE!Čím dál slavnější česká kapela Nightwork pokřtila ve středu 13. října v Incheba Areně na pražském Výstavišti svou první desku. Pozvala si k tomu spoustu hostů a připravili opravdu zajímavý program. My tam byli také a přinášíme fotky a reportáž.

Nightwork pohromadě před vyprodanou Incheba Arenou

Kdo v poslední době neslyšel o kapele Nightwork, asi nežije v České republice. O této skupině, která je složena ze samých slavných jmen – Vojta Dyk, Jakub Prachař, František Soukup nebo například Jan Maxián, se totiž teď mluví poměrně často. A to až donedávna neměli ani vlastní desku. Tu dali konečně dohromady, nazvali ji Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa a pokřtili ji na svém prvním samostatném koncertě. A ve velkém stylu.

Celá aréna byla už hodinu po otevření úplně plná, přičemž v publiku bylo celkem asi 20 chlapů. Ale tak je to na vystoupeních Nightwork skoro pokaždé. Navíc kapela je složená z herců a zpěváků, takže se to značně projevuje na jejich repertoáru i vystoupeních. Pokaždé, když se někde objeví, vznikne taková malá komedie. A když jde o jejich první velký koncert, je jasné, že to komedie bude velká. A taky že byla.

Na koncertě vystoupila i jedna čtvrtina Mako!Mako

Vedle toho, že písničky Nightwork jsou samy o sobě dost vtipné, chlapci se zřejmě rozhodli, že to pořád ještě nestačí. Na pomoc si tak přizvali pár kolegů z branže, takže se bylo opravdu na co dívat a celý dvouapůlhodinový koncert utekl velmi rychle.

Rozhovor se skupinou Nightwork si můžete přečíst zde.

Většinu písniček doprovázeli akrobati z La Putika, kteří skákali na trampolínách (samozřejmě pokaždé ve slušivých kostýmech, aby ladili s kapelou) a jako speciální host se dokonce na chvíli ukázal Ondra Havlík (Endru) z kapely Mako!Mako, který předvedl spolu s Vojtou Dykem solidní jam. A divačky šílely.

Nightwork vám klidně zprostředkují i registraci

Aby toho nebylo málo, zašli Nightwork ještě o kousek dál. Jejich prozatím nejznámější písnička Globální oteplování je totiž zřejmě málo kontroverzní, a tak byli všichni diváci v Incheba Areně za svědky u svatby (ehm, registrace). První manželský polibek (a že byl vášnivý) tak proběhl za zpěvu celé areny: „Jsem géééj, jsem géé-ééj, jsem tepléé-ééj!“

Hvězdní hosté

Kromě samotné kapely se během vystoupení objevilo na podiu mnoho dalších zajímavých osobností. Kromě toho, že celý večer v podstatě moderoval Alexandr Hemala, v rámci udržení stylu proběhla také módní tepláková přehlídka, během níž mohli diváci vidět například Vojtu Kotka s Jirkou Mádlem, Taťánu Vilhelmovou, Matěje Ruperta z Monkey Business anebo třeba Ondřeje Brzobohatého. Všichni se oblékli do šílených módních kreací à la 70. léta a hrdě se promenovali po pódiu, přičemž po zbytek koncertu pak pařili pod ním.

Dana Batulková a Ondřej Soukup přišli podpořit své potomky

Své děti přišli podpořit i Ondřej Soukup a Dana Batulková. Celou show ve starých hadrech totiž zahájili. Takže v podstatě až na střelenou módní přehlídku, svatbu, vystoupení na trampolínách, jednu čtvrtinu Mako!Mako a celkově šílené kostýmy už byl koncert kapely Nightwork zcela normální záležitostí. A to záležitostí opravdu povedenou. Vidět plnou arénu, jak se synchronně pohybuje do rytmu a navíc v jednotném aerobním pohybu (oblíbený hit na závěr – procvičte si s Vojtou Dykem to, co vás nezvládla naučit ani Olga Šípková) byl opravdu zážitek.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz-hudba-krest_cd_nightwork/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nightwork křtili svou první desku Tepláky. Ve velkém stylu