Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Olga Lounová pokřtila svou desku Rotující nebe s hadem kolem krku

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

15. 6. 2011

!Fotogalerie!Zpěvačka Olga Lounová dostála svým slibům a připravila show, která se v českém hudebním světě jen tak nevidí. Proměnila Divadlo Broadway na lasvegaskou arénu plnou bouřících lidí. Nechyběl ani aplaus ve stoje.

FOTO: Olga Lounová

Olga Lounová při křtu alba Rotující nebe, Foto: Milena Koljenšič, Topzine.cz

Olga Lounová se rozhodla, že svou desku bude křtít tak, jak se to dělá v Americe. Zavrhla komorní křest a vtrhla na pódium s neuvěřitelnou energií, kterou podpořily skvělé divadelní efekty, desítky kostýmů, propadla, velkoplošná projekce, oheň, dým, akrobatické prvky, skvělá choreografie, živá kapela a samozřejmě také zpěvaččin uhrančivý hlas. Inspirace zpěvačkou Lady Gaga zkrátka sršela z každičkého koutu jeviště.

Večírek, jenž Olga chystala několik měsíců, otevřela skladba Žijem. Tou zpěvačka představila svou desku Rotující nebe a udala směr, kterým se celý večer ubíral. Publikum bylo v první chvíli patrně trochu zaskočené a překvapené stylem, se kterým se milá zpěvačka proměnila v tajemnou dračici. Po několika skladbách se ale atmosféra proměnila k nepoznání. Obstojný potlesk znenadání propukl v nadšené a bouřlivé ovace.

Čtěte také: Olga Lounová kritizuje přílišný individualismus ve společnosti

Poněkud kontroverzně byl pojat singl Gynekolog amatér. Odvážné oblečky doplnila stejně odvážná choreografie, v níž se pánská část taneční skupiny svíjela v kožených úborech ve velké kleci. Skladba vyvrcholila okamžikem, kdy tanečnice vybraly jednoho muže z řad diváků, dovedly ho na jeviště a v čele s Olgou mu poskytly kompletní zdravotnickou péči.

Nechyběl ani hit Láska v housce. Na křest se však nedostavil slíbený host Xindl X. Jeho hlas tedy musel nahradit kytarista Petr Šťastný. Olga navíc opět sáhla do publika a na pódium pozvala čtyři děti, které jí pomáhaly se zpěvem i tancem. A aby byla naše láska naplněna, přinesla tác plný hamburgerů, které rozdala svým hladovějícím příznivcům v hledišti.

Olga ukázala i citlivou stránku své osobnosti

Večerem ale nezněly jen rebelské skladby. Olga se svými kostýmy měnila i svou osobnost a písně. Zjevila se jako něco nadpozemského v nádherné černé večerní róbě, postavila se doprostřed jeviště a oddala se melancholické skladbě Maybe This Time. Světla se ztlumila, bouřlivé efekty ustaly, na jevišti stála jen žena s krásným plným hlasem.

Následovala menší pěvecká pauza, kdy zpěvačka pódium přenechala skvělé taneční skupině Pop Balet. Tanečníci měli tedy dostatek prostoru, aby předvedli své kvality a detailně představili práci své choreografky Majky Veselé. Olga mezitím odpočívala a připravovala se na další skladbu v zákulisí. Na jevišti se tak posluchači dočkali pouze zpěvaččiných fotografií a krátkých videí promítaných na velké plátno.

FOTO: Olga Lounová

Olga Lounová při křtu alba Rotující nebe, Foto: Milena Koljenšič, Topzine.cz

Olžinu absenci na pódiu jí ale mnozí odpustili při dalším výstupu. Zpěvačka opět zmírnila tempo, vystoupala společně se svým kytaristou Petrem Šťastným na boční balkón a spustili vodopád písní pouze za doprovodu dvou kytar. Olga prozradila tajemství úspěšných hitů – stačí ctít čtyři akordy: C dur, G dur, A moll a F dur.

Jako důkaz zazpívala s kytaristou úryvky z písní With or Without You (U2), Can You Feel the Love Tonight (Elton John), Papparazzi (Lady Gaga), If I Were a Boy (Beyoncé), Atentát (Kryštof), Měl‘s mě vůbec rád (Ewa Farná) a mnoho dalších. Také Olga pomocí uvedených čtyř akordů složila svou píseň – K výškám. Akustické kytary a zpěvaččin hlas uklidnily celou Broadway. Atmosféra vyvrcholila skladbou Anděl od Karla Kryla, kterou nezpívala jen ona, ale celý sál. Lidé téměř nedýchali, aby nepokazili atmosféru, všichni se plně oddali hudbě, Broadway se otřásala pod silnými hlasy a náporem emocí.
[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/olga-lounova-krest-cd_1/]

Na křest nedorazil nejen již zmíněný Xindl X, ale ani Michal Hrůza. Lounová tak musela sáhnout po jiných hostech. Nezklamali Marián Vojtek, Roman Vojtek, Honza Žampa a její rodina. Hlavním hostem byl Ruda z Ostravy, který svým hlasitým „Zduř!“ probudil další vlny smíchu a zábavy. A nebyla by to Olga, kdyby se na samotný akt křtu dostavila v obyčejných šatech s obyčejnými doplňky. Místo náhrdelníku si totiž přinesla obrovského škrtiče Blacka, který se jí oběma svými konci neustále snažil dostat pod šaty.

Poté, co se všichni jmenovaní shromáždili na jevišti, mohlo se přistoupit k samotnému křtu. Z úst hostů zazněla hezká slova a spousta přání směrem ke zpěvaččině budoucnosti. Roman Vojtek společně s Rudou album pokřtili šampusem, který byl podle Rudy z Ostravy ten „nejlevnější z Lidlu, ale to stejně nikdo nepoznal“.

Následovala další smršť skladeb, při kterých Olga předvedla nevěřitelná akrobatická čísla na závěsné hrazdě i na závěsech. Závěr večera patřil skladbě K výškám. Lounová celý večer zářila a vysílila do svého okolí paprsky pozitivní nálady. Předvedla show, na kterou by se nemusela stydět pozvat ani svůj vzor, Lady Gagu. Také publikum náležitě ocenilo náročnost a propracovanost celého večera od uvítacího drinku v podobě vodky až po úžasnou choreografii. Aplaus ve stoje byl pro Olgu asi největším dárkem večera.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Olga Lounová pokřtila svou desku Rotující nebe s hadem kolem krku