Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Odstranění “zombie” buňky zpomalí stárnutí, tvrdí američtí vědci

Redakce

Redakce

10. 11. 2011

Nejnovější americké výzkumy odhalují budoucí metodu v očistě našeho organismu. Odstraněním stárnoucích buněk, které již nedokáží zajistit svou správnou funkci a tím umocňují projevy stárnutí a civilizačních nemocí.

Zůstaneme mladí napořád?, Zdroj: sxc.hu

U buněk lidského těla nemůže probíhat dělení navždy, tyto buňky dosáhnou stavu zvaného buněčné stárnutí, při kterém už se dále nedělí. Namísto toho okolo sebe vytváří látku, která ničí buňky sousední. S touto zajímavou informací přišla minulý týden Mayská klinika.

Správně fungující imunitní systém by měl tyto staré buňky ničit, ovšem postupem let tuto svou schopnost ztrácí.

Náš imunitní systém není geniální

Napadením stárnoucích buněk a látek, které produkují, bychom mohli odstranit pomyslný můstek mezi stárnoucím tělem a osobními predispozicemi k civilizačním chorobám. Pod těmi se skrývají například infarkt, mrtvička, nádor ale i demence.

Po zákroku, při kterém se lidské tělo zbaví těchto škodících buněk, se zastaví i jejich projevy. Tato léčba by mohla pro každého znamenat obrovský pokrok v užívání si svého života. Vitálnější, zdravější, nezávislý na pomoci druhých, to je sen, kterého vědci pod vedením Jana Vana Deursena chtějí dosáhnout.

Čtěte také: Slunečnicová semínka jsou jako elixír mládí!

Jejich výzkumy odhadují, že již brzy by mohla být možnost vynalézt léky, které by zabíjely tyto stárnoucí buňky a tím ulehčily lidskému trápení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Odstranění “zombie” buňky zpomalí stárnutí, tvrdí američtí vědci