Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Od dětských show k softpornu: Podívejte se na vývoj videí Miley Cyrus

Standa Kafka

Standa Kafka

11. 10. 2013

Začínala v dětském pořadu, kde se snažila ukázat, jak se dá skloubit život mladé vycházející hvězdičky se životem obyčejné holky, která řeší tradiční dívčí problémy. Dopracovala to až k nestydatým pohybům na pódiu i mimo něj.

FOTO: Miley Cyrus

Miley Cyrus. | Zdroj: Reprofoto youtube.com

Bez vyplazeného jazyku ji uvidíte už jen těžko a každou chvíli se na sebe snaží upozornit nějakým tím větším či menším skandálem, protože nejnovější deska je zrovna na pultech a platí, že „špatná reklama, taky reklama“. O kom je řeč? Samozřejmě o Miley Cyrus, kterou zpočátku všichni znali jako nevinnou Hannu Montanu. Nějakou dobu už jí ale není a nejvíce je to znát na jejích klipech. Ostatně posuďte sami.

Hannah Montana – The Best of Both Worlds

Ať už vystupovala jako Hannah Montana nebo Miley Cyrus, je její kariéra poznamenána spoustou křiku a výkřiků ječících diváků, které můžete slyšet i v tomto videu. Celý klip je zkrátka parádní – navoněná přehlídka sladkého světa společnosti Disney, jenž Hannu Montanu vyráběl, ať už od živého prostředí klipu či nekončících zoomů na samotnou Miley, její taneční společnost, kapelu nebo samotné diváky. No radost pohledět…

Hannah Montana – Let’s Get Crazy!

A opět tančící publikum, tentokrát dokonce na pódiu, spojené s prostřihy na scény z filmu Hannah Montana: The Movie. Pohyby a texty se od té doby možná u Miley Cyrus změnily, ale rozjet pořádnou party evidentně uměla vždycky. Na konci nechybí ani efektní výbuch narozeninového dortu.

Hannah Montana – Que Sera

Smůla Doris Day. S pomalu ke konci se chýlící érou Hanny Montany si vypůjčila název songu od Doris Day s výmluvným názvem: Co bude, bude. Tradiční pokus vyzpívat se z rozchodu (jednou jsi mě podvedl – tvoje chyba, podruhé jsi mě podvedl – moje chyba, že jsem s tebou zůstala), doprovázený obyčejnými frázemi o nevyzpytatelnosti budoucnosti. Takže něco jako rozloučení s Disney Channel a příprava na nadcházející vlastní kariéru.

Miley Cyrus – Start All Over

A hned pořádně rockový nástup do nové kariéry. Po probuzení v U-rampě nastupuje Miley do školního autobusu, tentokrát obsazeného slušně oblečenými dospělými, kteří se chovají jako děti, aby se následně Miley zúčastnila nejpodivnější pouliční párty. Macarenu tancující policajt, kosmonaut, potápěč a kovboj? A proč vlastně ne?

Miley Cyrus – 7 Things

Klasická věc o dívčím dospívání, během kterého se musíte zabývat takovými stupiditami, jako jsou zlomená srdce a různé úzkosti a deprese. Hmatatelná bolest a utrpení je vyjádřeno mnoha dívkami, jež musely poctivě trénovat, aby se dokázaly přesně trefit do rychlosti zpěvu Miley Cyrus, a pohyb jejich rtů tak perfektně pasoval na hudbu. Prostě parádní pecka pro všechny dospívající teenagerky.

Miley Cyrus – Fly On The Wall

Ach ti mizerní paparazzi! Neustále vymýšlejí a zkoušejí nové triky, aby se dostali k pikantní fotce. Skoro jako ten trik, kdy se v úvodu písně její přítel promění v nechutného fotografa. Přestože je tato píseň spíš o strašidelném potencionálním nápadníkovi, nikdy není brzy začít se vymezovat proti těm podivínům, kteří se plíží kolem pláží prosluněné Kalifornie, aby získali vaši fotku, až se budete opalovat u moře.

Miley Cyrus – The Climb

Aneb nikdy nepřestávej věřit! Působivá procházka přes prašné cesty amerického kontinentu, skrz bouřku a těsně kolem splašeného stáda koní, které vypadá opravdu jako živé! I když je pravda, že Miley s promočenými vlasy skrznaskrz má něco do sebe. The Climb je jednoduchá věc, jež by měla každé věrné fanynce (i fandovi) dodat důvěru v sebe sama. Krása, jak na nás ta Miley myslí, no ne?

Miley Cyrus – Party In the U.S.A.

Píseň původně napsaná Jessie J, která ji nakonec na vlastní desku nezařadila a poskytla ji Miley Cyrus, vrací Miley na vlnu „párty klipů“. Ale řekněte, kde jinde by se mohla pochlubit takovými epesními kozačkami (nebo jak se těm botám říká) než na podobné party, kde lidi paří na kapotách svých plechových miláčků, písek víří všude a nechybí ani tradiční americká vlajka, jež se v celkové stopáži klipu objevuje minimálně z padesáti procent.

Miley Cyrus – When I Look At You

Sentimentální balada musí mít podobně sentimentální videoklip, zvlášť když je obojí připomínkou k dramatu The Last Song. Přibližně půlku písně si Miley vystačí s piánem, druhou půlku naplňuje dovádění s Liamem Hemsworthem na stromě, s kropicí hadicí, na pláži atd. Tehdy ještě bylo Hemsworthovi co závidět…

Miley Cyrus – Can’t Be Tamed

Je to žena, nebo pták? Přeměna z hodné Montany finišuje, už je z ní sebevědomá Miley Cyrus, která nám během písně asi patnáctkrát zopakuje, že ji nikdo nemůže zkrotit nebo snad obalamutit. Od teď už to bude ona, kdo bude řídit, a nikdo si s ní nebude zahrávat. Text je tak jednoduchou parafrází na klip, ve němž je naopak i se svými tanečníky zavřena v kleci a následně se s celou partičkou podivných ptačích kámošů prochází muzeem historie.

Miley Cyrus – Who Owns My Heart

Píseň, za kterou by se podle New York Times nestyděla ani Cascada. Vyznání příteli, který ale v klipu není nikde vidět, se odehrává nejdřív doma v koupelně, poté během přesunu taxíkem a na pořádně rozjetém mejdanu, kde se na ni lepí jak ženy, tak muži a nikdo zřejmě nepřijde zkrátka. Všechno vrcholí buď kocovinou po prohýřené noci, nebo zjištěním, že to byl pouhý sen.

Miley Cyrus – We Can’t Stop

První singl z nejnovější desky Bangerz a konečně přichází na řadu dnes už proslulé vrtění zadkem a fingované kopulační pohyby. Nechybí ani líbačka v bazénu s panenkou barbie, imaginární řezání prstů na kuchyňské desce, kalba v bazénu a tisíckrát vyplazený jazyk.

Miley Cyrus – Wrecking Ball

Ten už jste asi viděli všichni. Nejspíš klip, na který bylo potřeba nejméně oblečení v historii. Jedno bílé tílko, jedny bílé kalhotky a boty lehce nad kotníky a máme tu jeden z nejúspěšnějších klipů hudební historie. Možná to bude tím, že pak už ani to tílko, ani kalhotky Miley nepotřebovala. Tak si počkejme, co dalšího Miley Cyrus ukáže v dalším videu. Vlastně spíš doufáme, že neukáže. Takových je nás ale menšina.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Od dětských show k softpornu: Podívejte se na vývoj videí Miley Cyrus