Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Obor divadelní dramaturgie na JAMU: Přijímačky obsahují i psychotesty

Redakce

Redakce

6. 1. 2012

Přijímací zkoušky na brněnskou JAMU? Musíte mít talent, ale jen ten nestačí. Projdete si i psychologickými testy. Pojďme si představit přijímačky na divadelní dramaturgii.

FOTO: DIFA JAMU

Abyste se dostali na JAMU, musíte mít něco víc než talent Zdroj: JAMU

Přijímací zkoušky na Janáčkovu akademii múzických umění (JAMU) na obor divadelní dramaturgie jsou dvoukolové. Studenti dostanou seznam požadavků a následně je vypracují doma. Nejvíce obávané jsou však pohovory, které jsou v obou kolech.

JAMU je mezi 10 školami, kde uspěje nejméně uchazečů

Každý někde začíná. Mladí umělci chtějí začít právě na prestižních školách. O akademie múzických umění obecně je v České republice obrovský zájem. Pravdou ale je, že i slovenští studenti mají zájem o naše školy. Požadavky jsou náročné a počet přijímaných je velmi malý.

JAMU je veřejná vysoká umělecká škola založená roku 1947. Inspirována byla umělcem Leošem Janáčkem. Skládá se ze dvou fakult, a to hudební a divadelní. Studenti Divadelní fakulty působí na scéně Studia Marta.

Zájemci o studium by měli mít kulturní přehled ze všech uměleckých oblastí, veliký talent, rychlé uvažování, obrovskou fantazii a kreativitu. Jedním z požadavků je pak i analýza přečtené divadelní hry. Studenti by se měli zajímat o celé divadlo jako takové. Mít ale také určitou představu, jak by hru inscenovali.

FOTO: DIFA JAMU

Konkurence je velká

Vedle talentových zkoušek jsou poměrně důležité psychologické testy kreativity. A opravdu to není jen jeden či dva testy, které musíte splnit. Jen tato část zabírá téměř celé dopoledne.

Studenti se také obávají zmiňovaných pohovorů s přijímací komisí. Zkoušky jsou tedy náročné nejen co do požadavků, ale i náročné na čas, kdy můžeme počítat s celým dnem.

Procento přijímaných je opravdu nízké, jelikož studenti musí mít na to zvládnou JAMU. Šťastlivci  potom mají tu čest navštěvovat přednášky významných osobností, rozvíjet svůj talent a kreativitu, působit ve Studiu Marta a nakonec získat i titul MgA. (Magister Artis, nebo-li Magistr umění).

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Obor divadelní dramaturgie na JAMU: Přijímačky obsahují i psychotesty