Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Oblečení k maturitě: Zapomeňte na pohřební černou a jděte do barev

Redakce

Redakce

21. 5. 2012

Písemné maturity jsou za námi. Nyní maturanty čeká ústní zkouška, která je více slavnostní. Mnoho z vás nestíhá a využívá poslední dny k učení. S tím, co si vzít na sebe, si ale nemusíte lámat hlavu. Poradíme vám!

[album:

Pánové to mají jednoduché, vezmou oblek s kravatou a jsou připravení. Dívky jsou na tom hůře. Mají více možností, a o to hůř se jim vybírá.

Ve výběru oblečení zohledněte praktičnost a pohodlnost. Dopředu si vyzkoušejte, jestli vás nikde nic netlačí či neškrtí. Pozor dávejte i při volbě materiálu. Není nic odpudivějšího než propocené kruhy v podpaží.

Necpěte se do ničeho, co se vám nelíbí nebo co neradi nosíte. Pokud nenosíte šaty, neberte si je pod tlakem, jen kvůli tomu, že zbytek spolužaček je mít bude. Vaše volba se odrazí i v podaném výkonu.

Za dámu

Pro ženský vzhled zvolte šaty či sukně. Výrazné barvy a vzory nepotřebují kombinovat s žádnými doplňky. A máte o jednu starost méně.

Šaty si říkají o podpatky, ale opět se řiďte podle zvyku. Můžete si vzít i balerínky nebo sandálky. Každopádně boty důkladně vyzkoušejte. Určitě nechcete na potítku vzlykat bolestí.

Čtěte také: Co nezapomenou s sebou k maturitě

Ke kalhotám či sukním volte jednoduchou halenku. Meze se nekladou při výběru barvy, proto je škoda ladit celý outfit do černé a bílé. Barvy vykouzlí úsměv na tváři vám i zkušební komisi.

Maturitní šaty nevyhazujte! Můžete si je obléct na imatrikulaci či promoci vašeho blízkého.

Večer před zkouškou si připravte, v čem půjdete, a počítejte se studenou i teplou variantou. Nespoléhejte na předpověď počasí. Připravte si sako či bundičku!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oblečení k maturitě: Zapomeňte na pohřební černou a jděte do barev