Menu
TOPZINE.cz
Maturita 2023

Maturita: Co nezapomenout s sebou!

Redakce

Redakce

3. 5. 2011

Kolik z nás se bojí? Jen nás mnoho a ve všem tom stresu se dá zapomenout na cokoli. Proto jsem pro vás vymezila takový menší seznam všeho, co byste s sebou měli mít. Snad se trochu zasmějete.

Oblečení

V první řadě by se mělo myslet na vhodné oblečení. Pro holky je nejvhodnější sukně ke kolenům nebo černé kalhoty a přijatelná halenka. Boty černé na menším podpatku.

Pro kluky je samozřejmý tmavý oblek, jednobarevná košile, a kravatou také nic nezkazíte! Tentokrát budou všichni rádi, když doma necháte hiphoperské boty. Vyměňte je za černou obuv.

Co nejdokonalejší vzhled

Umýt, vyčistit zuby, učesat se. Bohužel bývají i ti, kteří to stále zanedbávají. V tento den se, prosím vás, obětujte!

Svačina a pití

Jídla bude potřeba hodně. Opravdu si připravte doma pořádnou svačinu. Nebyl by dobrý nápad utíkat od zkoušek něco kupovat. Nemuselo by se to vyplatit.

Občanský průkaz

Někteří učitelé ho po vás ani vyžadovat nebudou, přece jenom vás už nějaký ten pátek znají. Opět jsou ale výjimky. To se týká těch, kteří školu navštěvovali velice málo – možná se už na vás zapomnělo.

Studijní průkaz

Nezapomeňte mít všechny známky a podpisy učitelů zaznamenané!

Mobilní telefon

Vypnout zvuk a vibrace! To by mělo stačit. Je možné, že pokud vypnete telefon celý, rodiče se budou obávat, že už jste třeba skočili z mostu. Nezapomeňte je ihned o všem informovat.

Kapesníky

Ty budou potřeba v obou případech hlavně u dívek. Pokud zkoušku zvládnete, budete brečet štěstím. Pokud ne, brečet budete každopádně.

Propisovací tužky

Ano tužky, ne jedna tužka! Připravte si je už večer před dnem D. A raději navštivte papírnictví. Zákon schválnosti funguje spolehlivě!

Studijní poznámky

Mnozí z vás budou dohánět, co zameškali. Nervozita panující před učebnami se sešity v rukách bývá každý rok stejná.

Mozek

Bylo by dobré ho mít stále u sebe, nejpozději o svaťáku. Když ho s sebou vezmete až na zkoušky, nevadí. Třeba vám ještě pomůže.

Na závěr bych vám chtěla popřát hodně štěstí a pevné nervy. Veškeré starosti hoďte za hlavu. Tento den bude jen váš, nikdo vám ho nesmí pokazit!

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Maturita: Co nezapomenout s sebou!