Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nože, které by vám neměly chybět

FOTO: Keramické nože!Speciál! Keramické nože netřeba představovat. Ačkoli před dvěma lety tyto nože z kosmu nikdo neznal, dokázaly si rychle najít své místo v českých kuchyních. A právem. Kdo si je koupil, udělal dobře.

FOTO: Keramické nože

Zdroj: archiv ceratio.cz

Rozdíl mezi ocelovým a keramickým nožem pocítíte při prvním zakrojení do rajčete. Zirkoniová čepel umožní ukrojit tenoučké plátky bez toho, aby se rajče rozteklo po prkénku. Kdo nevyzkoušel, nepochopí.

Jakmile si na keramické nože zvyknete, zjistíte, že i tolik omílaná křehkost není závada, které byste se museli bát. Málokterá kuchařka přeci své oblíbené nože hází po zemi nebo je používá místo otvíráku na konzervy. Keramické čepele se neobávejte. Určitě ale platí, že nesmíte používat skleněná prkénka nebo krájet zmrzlé potraviny. Tím byste si totiž vytvořili na ostří nože zoubky, které dokážou opravit jen výrobci. Samozřejmě za poplatek.

Ačkoliv bílé čepele působí jako plastové, nenechte se zmást. Jsou skutečně velmi ostré. A jejich ostrost jim vydrží podstatně déle než nožům ocelovým, až několik let. A jak je to s těmi vitamíny? Inu, je to pravda. Keramika skutečně ovoci a zelenině neubližuje, na rozdíl od ocele. Opravdu kvalitnímu čaji také neprospěje kovové sítko nebo lžička. S noži je to podobné.

FOTO: Keramické nože ceratio

Zdroj: archiv Ceratio

Pokud jsme vás právě přesvědčili, že keramické nože by vám neměly chybět, tak dbejte na jejich výběr. Kupovat příliš levné zboží nemusí být vždy nejvýhodnější.

Náš tip – keramické nože Ceratio NeoFlexy

Nože značky Ceratio jsou kvalitní nože, které využívají stovky tisíc domácností. Prodávají se v ČR od samotného vstupu keramických nožů na tuzemský trh. Keramické nože Ceratio jsou vyráběny technologií NeoFlexy, která jim propůjčuje unikátní vlastnosti. Čepele jsou lehčí, tenčí, zároveň jsou ale pružnější a tím méně náchylné k poškození.

V limitované akci nyní můžete získat až 6 nožů za cenu 3 a navíc dárek zdarma. K sadě nožů NeoFlexy obdržíte automaticky speciální ocelové nože s nepřilnavou úpravou čepele. A navíc, pokud do objednávky uvedete kód T8ZI9, získáte ještě diamantový brousek na keramické nože jako dárek zcela zdarma. To vše jen za cenu 1.690,- korun. Více informací a objednací formulář naleznete na www.ceratio.cz.

FOTO: Ceratio keramické nože

Zdroj: archiv Ceratio

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nože, které by vám neměly chybět