Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Nový román Dana Browna. V Infernu je vážnější než kdy dříve

Hana Mazancová

Hana Mazancová

17. 5. 2013

Jeden z nejprodávanějších autorů planety vydává novou knihu. Na román Inferno Dana Browna si čeští fanoušci a fanynky počkají do září, ale vyplatí se to.

OBR: Dan Brown: Inferno

Dan Brown představil nový román. V Infernu je vážnější než kdy dříve. Zdroj: Nakladatelství Argo

Na scénu se vrací symbolista Robert Langdon, hlavní postava románu Šifra mistra Leonarda, kterým Brown udělal doslova díru do světa. A ani v nové knize nebude o záhady nouze.

Dívka s dračím tetováním

OBR: Dan Brown: InfernoBrown se v Infernu inspiroval Danteho Peklem. Čtenáři a čtenářky se mohou těšit třeba na Archimédovu spirálu, tajné chodby, ale Brown překvapí např. i dívkou s dračím tetováním na zádech. Nebojí se také artikulovat témata jako moderní medicína a o Brownovy typické dějové zvraty nouze nebude.

Podle recenze otištěné v New York Times je Brown daleko vážnější než kdy dříve. Tento postoj uvozuje Danteho citát z Božské komedie: „Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena pro ty, kteří trvají na neutralitě v době morální krize.“

Na pulty českých knihkupců se román Inferno dostane 18. září 2013. V angličtině vyšla kniha 14. května a jak je u Browna zvykem, právě 14. květen má svůj význam. Danteho Peklo, kterým je kniha inspirována, je rozděleno do kruhů a právě datum 14. 5. 2013 je anagramem čísla pí, tedy 3,1415…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nový román Dana Browna. V Infernu je vážnější než kdy dříve