Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nový film Quentina Tarantina zná obsazení. Víte, o čem western bude?

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

13. 11. 2014

Ještě na začátku roku se zdálo, že westernovka pod taktovkou Tarantina nikdy nespatří světlo světa. Nyní už diváci znají nejen základní dějovou linku, ale také výběr herců, které režisér do hlavních rolí obsadil.

The Hateful Eight by mělo navázat na úspěch poslední Tarantinovy westernovky Nespoutaný Django. Zdroj: Falcon

The Hateful Eight by mělo navázat na úspěch poslední Tarantinovy westernovky Nespoutaný Django. Zdroj: Falcon

Dosud neznámý viník filmové štábu letos v lednu uveřejnil chystaný scénář filmu na internet a nějakou dobu to vypadalo, že režisér Quentin Tarantino nechá příběh upadnout v zapomnění. Dychtivost fanoušků ale nakonec byla silnější než snaha zachovat kolem filmu opar tajemna, a Tarantino se rozhodl jít s kůží na trh.

Nejnovější westernovka s názvem The Hateful Eight nás zavádí do zimní krajiny Wyomingu pár let po občanské válce. Nájemný vrah John Ruth v podání Kurta Russela a uprchlá vězenkyně Daisy (Jennifer Jason Leigh) přijíždí  do města v Red Rock, kde se John alias Oběšenec snaží Daisy předat spravedlnosti.

Cestou se ale setkávají s dvěma cizinci (Samuel L. Jackson a Walton Goggins), kteří je varují před novým šerifem a společně se pak vydávají ukrýt do Miniiny galanterie. Nejen, že je místo Minnie přivítají další čtyři cizinci, ale brzy navíc zjišťují, že bouře, která se do hor žene, jim možná plán cesty do Red Rock úplně překazí.

Do plného počtu nenávistné osmičky se pak přidají ještě Demian Bichir, který se o galanterii v době nepřítomnosti majitelky stará, Tim Roth coby Oswaldo Mobray, kovboj Michael Madsen a Bruce Dern v roli konfederačního generála Smitherse. Překvapením je i obsazení Channinga Tatuma, jehož role zatím nebyla zveřejněna a na rozdíl od zbytku herců s Tarantinem dosud nepracoval.

Tvůrci jsou ale s výběrem představitelů nadmíru spokojení. „Nemůžem být víc nadšení z toho, jak skvělou hereckou sestavu v The Hateful Eight máme. Někteří už v jeho filmech zazářili, jiní ne, ale je jasné, že každý herec, který s Tarantinem pluje na jedné lodi, zažije divokou jízdu. Už se nemůžeme dočkat, až vypukne natáčení,“ nechali se slyšet Bob a Harvey Weinsteinovi, vlastníci filmové společnosti, pod níž bude film uveden. Samotného filmu se pak fanoušci dočkají pravděpodobně už příští rok.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nový film Quentina Tarantina zná obsazení. Víte, o čem western bude?