Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD na srpen 2013: Pomsta mrtvého muže půjde až Na dřeň

Jiří Hannich

Jiří Hannich

30. 7. 2013

Kdepak okurková sezona, srpen slibuje DVD úrodu. V horkých letních dnech zchladí mrazivé thrillery Pomsta mrtvého muže a Vedlejší účinky, potažmo dobrodružné sci-fi Nevědomí. Nouze nebude ani o romantiku.

Rooney Mara a Channing Tatum ve filmu Side Effects

Jedna pilulka a bude ti hej! (Vedlejší účinky). Zdroj: Bonton

Na dřeň (De rouille et d´os, recenze)

Alimu byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem se sotva znají a ocitají se bez domova, bez peněz a bez přátel. Proto se Ali uchýlí ke své sestře Anně na jih Francie. Záhy dostane práci jako vyhazovač v nočním klubu, naváže vztah s dívkou jménem Stephanie, přihlásí Sama do školy a vše se vrátí do normálních kolejí. Těžký úraz ale Stephanie a Alimu navždy změní život.

Milenecký pár vytvořili Belgičan Matthias Schoenaerts a Francouzka Marion Cotillard. Ta se v průběhu natáčení starala o svého pětiměsíčního syna, který však často plakal. Marion k němu každou noc několikrát vstávala, v důsledku čehož byla vždy velice vyčerpaná. Vzhledem k psychickému rozpoložení její postavy ovšem Marioninu únavu štáb vnímal pozitivně.

Vychází: 7. srpna

video
play-sharp-fill

Příběh mého syna  (Venuto al mondo)

V Bosně potkala svou životní lásku, v Bosně o ni nadobro přišla. Po letech se Gemma vrací se svým dospívajícím synem Pietrem do Sarajeva, aby se postavila bolestným vzpomínkám. Kdysi se tu zamilovala do Diega, Pietrova otce. Dlouho usilovali o dítě, Gemmě se však nedařilo otěhotnět. Na prahu bosensko-srbského válečného konfliktu našli řešení, které z Gemmy konečně udělalo matku, zároveň však jí a jejím blízkým přineslo mnoho zklamání a utrpení.

Příběh mého syna nabízí dobře namíchaný koktejl vášnivé lásky, válečného běsnění, obrazů lidské zoufalosti a hyenismu, spletitého hledání identity, trpkých osudů, radosti ze života a smutku z umírání. V hlavních rolích excelují Penélope Cruz a Emile Hirsch, ovšem ani protagonisté vedlejších postav – Saadet Aksoy a Adnan Haskovic – nezůstávají herecky pozadu.

Vychází: 14. srpna

Pomsta mrtvého muže (Dead Man Down)

Victor býval táta od rodiny, nyní je členem gangu Alphonse Hoyta, jenž soupeří s konkurenčními mafiány o nadvládu v podsvětí. Victor se snaží využít nepřátelství mezi gangy ve svůj prospěch a jako společníka využije svou podivínskou sousedku Beatrice, které jediné může důvěřovat. Ta se zaplétá do Victorovy riskantní hry čím dál víc a zároveň poznává, že pomsta staré jizvy nezhojí.

Při práci na Pomstě mrtvého muže se znovu potkali dánský režisér Niels Arden Oplev a švédská herečka Noomi Rapace. Oplev před čtyřmi lety obsadil Noomi Rapace do role hackerky Lisbeth Salanderové v thrilleru Muži, kteří nenávidí ženy, čímž této herečce zajistil mezinárodní věhlas. Tentokrát Rapace dostala postavu Beatrice a ve spojení s Colinem Farrellem – představitelem Victora – vytvořili bezchybnou ústřední dvojici.

Vychází: 14. srpna

 

video
play-sharp-fill

Vedlejší účinky (Side Effects, recenze)

Emily trápí vážné deprese, proto jí psychiatr Jonathan Banks předepíše antidepresiva. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadním způsobem změní život. Léčba totiž nepokračuje podle plánu, a tak Emily dostane nové léky s názvem Ablixa, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Naordinované pilulky však mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře a mohou dokonce i zabíjet.

V rámci marketingové kampaně před uvedením snímku do kin byly vytvořeny internetové stránky fiktivního léku Ablixa. Web vypadal tak věrohodně, že vzbudil obrovský zájem Američanů a o nežádoucích účincích léku se brzy začalo diskutovat na různých fórech. Také film si bere na paškál farmaceutický byznys – pro Stevena Soderbergha, režiséra snímku, je kritika systému vcelku obvyklým filmovým vyjádřením – děje se tak ovšem velice opatrně. Obava z případných soudních sporů s velkými farmaceutickými firmami byla přece jen silnější. V ústředních rolích čekejte tandem Rooney Mara a Jude Law.

Vychází: 21. srpen

 

video
play-sharp-fill

Nevědomí (Oblivion, recenze, hlášky, soundtrack)

Hlavní hrdina Jack hledá na Zemi artefakty zanikající lidské civilizace. Jednou nouzově přistane vesmírná loď, jejíž jediná členka posádky tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost, aniž pro to existuje racionální vysvětlení. Následně je Jack zajat ilegální armádou, operující pod zemským povrchem. Pod vlivem těchto událostí se Jack podívá na svět kolem sebe jinýma očima a z toho, co uvidí, nebude příliš nadšen…

Původně mělo být Nevědomí jen krátkou filmovou povídkou. Joseph Kosinski – autor scénáře a režisér filmu, který v Hollywoodu debutoval sci-fi thrillerem Tron: Legacy 3D – příběhu věnoval osm stran. Tato krátká ilustrovaná novela, jež dala později základ plnohodnotnému filmovému scénáři, byla mimo jiné rozdávána na Comics-Conu 2010. Její zpracování zaujalo Toma Cruise, představitele Jacka, který okamžitě ohlásil, že chce hrát hlavní roli – přestože se ještě nevědělo, jak film bude vypadat. Novela nakonec vyšla souběžně s uvedením snímku do amerických kin.

Vychází: 21. srpna

 

video
play-sharp-fill

Dále vychází:

Hostitel (planetu Zemi obsadili neviditelní mimozemšťané)
Stokerovi (drama zasazené do podivného bezčasí fascinuje ponurou náladou)
Pád Bílého domu (Gerard Butler zachraňuje krk americkému prezidentovi)
Zlomené město (Mark Wahlberg jako soukromé očko, které strká hlavu do oprátky)
Kouzelníci (bitva kouzelníků o přízeň publika)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD na srpen 2013: Pomsta mrtvého muže půjde až Na dřeň