Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD na červen 2013: 30 minut po půlnoci přijde Konečná

Jiří Hannich

Jiří Hannich

28. 5. 2013

Arnold Schwarzenegger je zpět, v akčním filmu Konečná jde po krku drogové mafii. Pěkně to schytá i bin Ládin v dramatu 30 minut po půlnoci. Jako Hitchcock se představí jiná stálice – Anthony Hopkins.

OBR: Konečná

Říkal jsem, že se vrátím. Zdroj: Bonton

Konečná (The Last Stand, recenze)

Ray Owens je šerifem ospalého městečka poblíž mexicko-americké hranice. Když ale při transportu do vězení prchne drogový boss Gabriel Cortez, přichází Owensova chvíle. Cortez má v plánu zmizet do Mexika, přičemž poslední překážkou v jeho cestě za svobodou je právě rajón šerifa Owense.

Akční podívané vévodí slavný Arnold Schwarzenegger v úloze ctižádostivého strážce pořádku. Oddaného parťáka mu dělá Forest Whitaker, naopak do křížku se dostane s Eduardem Noriegou, představitelem uprchnuvšího mafiána. Kromě přestřelek, automobilových honiček a spousty výbuchů pobaví řada vtipných hlášek, a to především na Arnieho adresu.

Konečná (The Last Stand), Akční/Krimi/Thriller, USA, 2013, 107 minut, Režie: Ji-un Kim, Hrají: Arnold Schwarzenegger, Rodrigo Santoro, Forest Whitaker, Eduardo Noriega, Jaimie Alexander

Vychází: 5. června

Hitchcock (recenze)

Píše se rok 1960, když Alfred Hitchcock bojuje o to, aby mohl dokončit svůj film Psycho. Během natáčení onemocní a na pozici režiséra jej provizorně zastoupí jeho žena Alma. Nevděčnou roli zvládne na výbornou a podepíše se tak pod vznik dnes již legendárního snímku. Uznání se však nedočká, oporu tudíž hledá jinde. Hitchcock na Almu chorobně žárlí a hrozí, že o ni přijde.

Ústřední pár ztvárnili dva herečtí velikáni – Anthony Hopkins a Helen Mirren. Hopkins dokonce o roli slavného režiséra sám vehementně usiloval. Když ji skutečně dostal, choval se jako opravdový profesionál, například chodil i na konkurzy ostatních herců, aby s nimi mohl odříkávat společné repliky, přestože mu v nich nezřídka náležela pouze jedna věta.

Hitchcock, Životopisný/Drama, USA, 2012, 98 minut, Režie: Sacha Gervasi, Hrají: Anthony Hopkins, Helen Mirren, Toni Collette, Scarlett Johansson, Ralph Macchio

Vychází: 12. června

 

video
play-sharp-fill

30 minut po půlnoci (Zero Dark Thirty, recenze)

Navzdory permanentnímu nebezpečí a řadě situací, v nichž jde o život, rozplétá agentka CIA Maya složitou síť vztahů v teroristických buňkách, až narazí na jméno, které by ji mohlo přivést k Usámovi bin Ládinovi. Dopadnout Abu Ahmeda znamená zjistit, kde se bin Ládin ukrývá. Přestože je CIA pod stále větším tlakem veřejnosti, Maya je odhodlána dovést svůj osobní boj až do konce.

Režisérka Kathryn Bigelow zde – podobně jako ve svém předchozím snímku Smrt čeká všude – vsadila na téměř dokumentární styl filmového zpracování. Opět to přineslo pozornost americké akademie, byť z celkem pěti nominací vzešla pouze cena za zvuk. O filmu se však hovořilo i v politických kruzích: tvůrci mimo jiné neušli kritice, že svým dílem obhajují mučení při výslechu.

30 minut po půlnoci (Zero Dark Thirty), Thriller/Akční/Drama/Historický, USA, 2012, 157 minut, Režie: Kathryn Bigelow, Hrají: Jessica Chastain, Mark Strong, Joel Edgerton, Jason Clarke, Fares Fares

Vychází: 19. června

 

video
play-sharp-fill

Let (Fly, recenze)

Letadlo kapitána Whipa Whitakera se dostane do mohutné bouře a všech šestadevadesát pasažérů se náhle ocitne v ohrožení života. Zásluhou Whitakerova odvážného manévru, kdy letadlo otočí vzhůru nohama, aby jej následně otočil zpět a hladce přistál na louce, se však nikomu z cestujících nic vážného nestane. Whitaker je najednou hrdina, záhy se ale ukáže, že před letem požil alkohol.

Režii dramatu s morálním rozměrem má na svědomí Robert Zemeckis, držitel Oscara za Forresta Gumpa a také amatérský pilot. Hlavní role byla svěřena Denzelu Washingtonovi, jenž si svým výkonem vysloužil již šestou nominaci na Oscara v kariéře. Tentokrát ji ale v další sošku – mohlo jít o třetí v pořadí – neproměnil.

Let (Flight), Drama, USA, 2012, 138 minut, Režie: Robert Zemeckis, Hrají: Denzel Washington, John Goodman, Kelly Reilly, Don Cheadle, Tamara Tunie

Vychází: 19. června

 

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (Hansel & Gretel: Witch Hunters, recenze, zajímavosti, hlášky)

Zapomeňte na pohádku, kterou jste slýchávali před spaním. V tomto příběhu Jeníček trpí cukrovkou, takže si o perníčku musí nechat jen zdát, Mařenka má kostlivce ve skříni, o němž se ve slušné společnosti nemluví, a oba jsou vyhlášení zabijáci čarodějnic. Jejich mise na záchranu dětí ohrožených černou magií však představuje akční jízdu, jakou ani naše bizarní dvojice nečekala.

Potrhlé fantasy čerpající z pohádkové klasiky je hollywoodskou prvotinou norského režiséra Tommyho Wirkoly. Ten do role cukrovkáře Jeníčka obsadil Jeremyho Rennera, postavu nebojácné Mařenky po několika peripetiích dostala Gemma Arteton. Zřejmě je v těchto úlohách neuvidíme naposledy, již během natáčení totiž bylo oznámeno, že se rozběhly práce na pokračování filmu.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (Hansel & Gretel: Witch Hunters), Fantasy/Horor/Akční, USA/Německo, 2013, 87 minut, Režie: Tommy Wirkola, Hrají: Gemma Arteton, Jeremy Renner, Famke Janssen, Pihla Viitala, Derek Mears

Vychází: 26. června

video
play-sharp-fill

Dále vychází:

Výlet s mámou (vynálezce cestuje se svou matkou a hledá ztracenou lásku)
Královský víkend (rok 1939, k prezidentu Rooseveltovi přijiždí král a královna Anglie)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD na červen 2013: 30 minut po půlnoci přijde Konečná