Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD červenec 2012: Prožijte 127 hodin s Ďáblovým advokátem

Jiří Tichý

Jiří Tichý

5. 7. 2012

První prázdninový měsíc se na pultech obchodů, trafik a ve virtuálních vitrínách nezjeví žhavé novinky, které sotva opustily plátna kin. Zato se můžeme těšit na několik snímků z kategorie prověřená klasika.

Mám jednu ruku… Pod kamenem, Zdroj: distributor filmu

Letní měsíce lákají spíše k návštěvám nejrůznějších koupacích zařízení, míst s hbitou obsluhou podávající chlazené a převážně alkoholické nápoje nebo festivalů. Na domácí promítání filmů už moc času nezbývá. Logika věci velí sáhnout po vyzkoušené komedii, strhujícím thrilleru či nějakém dramatu.

Ďáblův advokát (The Devil’s Advocate)

FOTO:Ďáblův advokát - DVD přebalJeště než Keanu Reevese zcela pohltil Matrix, věnoval se kariéře advokáta. Taková advokacie není zrovna snadné povolání, člověk je totiž povolán k přetváření reality do formy, která zapadne do těch správných škatulek zákona.

Morální rozměr práva si budoucí Neo zkusil u toho nejobtížnějšího zaměstnavatele, na kterého lze narazit. Al Pacino není žádný svatoušek, a tak i ďábel potřebuje právní služby. Přece jen by nebylo od věci držet se osvědčené pravdy, že tisíc právníků na dně moře je opravdu dobrý začátek.

Ďáblův advokát (The Devil’s Advocate), Drama/Mysteriózní/Thriller, USA/Německo, 1997, 144 min, Režie: Taylor Hackford, Hrají: Keanu Reeves, Al Pacino, Charlize Theron, Jeffrey Jones, Judith Ivey, Connie Nielsen, Craig T. Nelson

Datum vydání: 18. července

[youtube_660]trTpjGDJ_Z8[/youtube_660]

Nepřítel před branami (Enemy at the Gates)

FOTO:Nepřítel před branami - DVD přebalNejen znalci dějin 2. světové války znají strategii Sovětů, kdy jeden chlap má pušku a druhý náboje. Pokud ten, co má pušku, padne, druhý bere pušku a běží dál. Jak taková taktika vypadá přímo v akci, nám předvedl Jude Law.

Jean-Jacques Annaud poskytl lidstvu ve filmu Nepřítel před branami kromě strhujícího příběhu Vasilije Zajceva i obrázek válčícího Stalingradu, který připomíná spíše peklo než město. A co jiného by více ladilo s parnými letními večery.

Nepřítel před branami (Enemy at the Gates), Drama/Válečný/Akční/Romantický, USA/Německo/Velká Británie/Irsko, 2001, 126 min, Režie: Jean-Jacques Annaud, Hrají: Jude Law, Rachel Weisz, Bob Hoskins, Joseph Fiennes, Ed Harris, Ron Perlman, Gabriel Thomson, Ivan Shvedoff

Datum vydání: 18. července

[youtube_660]dUVqSCH8Fho[/youtube_660]

127 hodin (127 Hours, recenze filmu)

FOTO:127 Hodin - DVD přebalO subjektivitě prožívání času byly už popsány stohy papíru a obětovány spousty datového prostoru. Každý z vlastní zkušenosti ví, že pokud dělá něco zábavného, čas uteče stejně rychle jako Usain Bolt ostatním sprinterům. Pokud se však jedná o něco mírně řečeno nudného, proud času se vleče pomaleji než Homer Simpson z hospody.

Nikdo z nás ale nemůže říci, jak rychle nebo pomalu utíká čas, když člověk stráví 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody.

127 hodin (127 Hours), Dobrodružný/Drama/Thriller, USA/Velká Británie, 2010, 90 min, Režie: Danny Boyle, Hrají: James Franco, Amber Tamblyn, Kate Mara, Lizzy Caplan, Clémence Poésy, Treat Williams, Pieter Jan Brugge

Datum vydání: 1. července

[youtube_660]dUVqSCH8Fho[/youtube_660]

Policajt v Beverly Hills (Beverly Hills Cop)

FOTO:Policajt v Beverly Hills - DVD přebalA nakonec něco z veselejšího soudku. Po ďáblu a advokátech, válečném pekle a strašném věznění doporučme Eddieho Murphyho. Že je to kruté? Ale kdeže. Policajt v Beverly Hills pochází ještě z dob, kdy Eddie nehrál půlku celého filmového osazenstva sám a neútočil na diváky jedním fekálním vtipem za druhým.

V historii kinematografie asi nelze najít upovídanějšího detektiva. A to původně dostal hlavní roli Axela Foleyho Sylvester Stallone. S respektem ke Slyovým svalům se obávám, že na takový slovní kulomet by ho nepřipravila ani nejlepší posilovna.

Policajt v Beverly Hills (Beverly Hills Cop) Akční/Komedie/Krimi, USA, 1984, 105 min, Režie: Martin Brest, Hrají: Eddie Murphy, Judge Reinhold, John Ashton, Lisa Eilbacher, Ronny Cox

Datum vydání: 11. července

[youtube_660]Lbmoa_tecYE[/youtube_660]

Dále vychází:

Bláznivá střela (královna všech parodií)
Vražda v Orient expresu (Hercule Poirot, jak ho neznáte)
Krokodýl Dundee (australský drňák, který nás naučil, jak rybařit s dynamitem)
Blade (krvežíznivý drsňák, který nás naučil, jak rozsekávat upíry napůl)
Tři králové (kdo by to byl řekl, že Mark Wahlberg zastíní George Clooneyho)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD červenec 2012: Prožijte 127 hodin s Ďáblovým advokátem