Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD březen 2012: Pianista s Ocelovou pěstí zvládne i Hru o trůny

Jiří Tichý

Jiří Tichý

2. 3. 2012

Máme tu měsíc březen a TOPZINE.cz přichází opět s pravidelným výběrem filmových počinů, které byste neměli minout nebo byste se jim měli naopak vyhnout obloukem…

Tenhle plecháč si hraje na Rockyho. Zdroj: distributor filmu

Aby nikdo nezůstal na pochybách, že kromě skvostů a aktuálních filmových hitů vychází i snímky z opačného konce spektra, narazíte ve spodní části článku i na takové perly, jakými jsou knihovník zachraňující svět či superšpiónská děcka.

Hra o trůny (Game of thrones, profil seriálu)

Seriály nemusí být jen oddechová zábava, kdy před televizními objektivy poskakuje parta podivných individuí chrlící jednu hlášku za druhou, nebo profesionální žrout času vtělený do podoby nekonečných seriálů.

HBO sází na naprosto jiný koncept a úspěch Hry o trůny ukazuje, že sázet na vlastního koně se někdy vyplácí. Stačí mu poskytnout skvělé technické zázemí, trochu sexu a násilí, spoustu politiky a trenéra/režiséra, který ho dovede k nejlepšímu výkonu. Vítězný trik je skryt i v tom, že divák nesmí nikdy poznat, kde má kůň hlavu a kde ocas, tedy kde je strana dobra a kde ta, ze které padají jen hov

Hra o trůny (Game of Thrones), TV seriál, Fantasy/Drama, USA, 2011, 10×60 min, hrají: Ron Donachie, Mark Addy, Sean Bean, Michelle Fairley, Peter Dinklage, Iain Glen, Julian Glover

[youtube_660]sDUK3KCtcGg[/youtube_660]

Drive (recenze filmu)

Kdo viděl málomluvného řidiče v kinosále, nepotřebuje žádné doporučení. Kdo viděl předchozí film Nicolase Windinga Refna a přežil ho až do konce, je na tom naprosto stejně. Kdo o Drive ještě ani neslyšel, nechť si udělá v poličce místo hned vedle Mechanického pomeranče.

Zeptejme se sami sebe, kdy jsme naposledy viděli film, kde příběh nehrál první nebo druhé housle, ale až ty páté. Ve smyčcovém kvintetu ho zastínil střih, zvuk a podmanivý soundtrack, minimalistické herectví Ryana Goslinga a naprosto hypnotická atmosféra.

Drive, Krimi/Drama/Thriller, USA, 2011, 101 min, hrají: Ryan Gosling, Carey Mulligan, Bryan Cranston, Albert Brooks, Oscar Isaac, Christina Hendricks, Ron Perlman

[youtube_660]FmcVeKiyZQU[/youtube_660]

Tintinova dobrodružství (The Adventures of Tintin, recenze filmu)

Svatá hollywoodská trojice CameronJacksonSpielberg si řekla, že zase jednou změní dějiny kinematografie a vyrazila do boje s dalším rozměrem. O první vlnu útoku na divácký zážitek se postaral Avatar, druhou obstarala animovaná Tintinova dobrodružství a poslední pochybovače nejspíše dorazí hobití posily.

Steven Spielberg se o evropském komiksovém hitu poprvé dozvěděl, když byl srovnáván s Dobyvateli ztracené archy. Po návštěvě natáčení na Pandoře už bylo o natáčení Tintina jasno a dohledu nad triky se ujal Peter Jackson. Že by test před návratem do Středozemě?

Tintinova dobrodružství (The Adventures of Tintin), Animovaný/Dobrodružný/Rodinný/Mysteriózní, USA/Nový Zéland, 2011, 107 min, hrají: Jamie Bell, Daniel Craig, Andy Serkis, Cary Elwes, Nick Frost, Simon Pegg, Toby Jones, Mackenzie Crook, Gad Elmaleh

[youtube_660]knsddILq4Ac[/youtube_660]

Pianista (The Pianist)

Roman Polanski je možná rozporuplná osobnost proslavená stejně tak skvělými filmy, jako bulvárními aférami. Emocionální síla Pianisty je ale bezesporná. Tedy alespoň pro ty, kteří mají na hlavě nějaký ten porost a nemají neustálé nutkání zvedat pravou ruku.

I ten nejstrašidelnější horor se nikdy nevyrovná filmu, který zachycuje hrůzy, jež je schopen spáchat člověk sám na sobě a na druhých lidech. A není vhodnějšího režiséra pro hrůzy ghetta než Romana Polanského.

Pianista (The Pianist), Drama/Válečný/Životopisný, Velká Británie/Francie/Německo/Polsko, 2002, 150 min, hrají: Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Michal Zebrowski, Frank Finlay, Maureen Lipman, Emilia Fox, Ed Stoppard

[youtube_660]u_jE7-6Uv7E[/youtube_660]

Ocelová pěst (Real Steel, recenze filmu)

Svět se zbláznil a velcí chlapy s oteklými obličeji se přestali mlátit do hlavy. Tak zní premisa Ocelové pěsti. Místo nich se v ringu rubou roboti na dálkové ovládání. Má to jednu výhodu – můžou se rozmlátit doslova na šrot.

Recept na popkornovku zní: Vezmeme Wolverina a zbavíme ho nesmrtelnosti, přimícháme Transformery bohaté na železo, doplníme o hláškujícího chlapce a celé to ukuchtíme do podoby Rockyho. Podáváme s vínem, pivem či jiným alkoholem podle vlastního uvážení.

Ocelová pěst (Real Steel), Akční/Drama/Sci-Fi/Sportovní, USA, 2011, 127 min, hrají: Hugh Jackman, Dakota Goyo, Evangeline Lilly, Kevin Durand, Hope Davis, James Rebhorn, Anthony Mackie, Karl Yune, Olga Fonda, Ron Causey

[youtube_660]KUKEuISJ0E8[/youtube_660]

Dále vychází:

Amarcord (když si rejža natočí film sám o sobě, oskarovka Federica Felliniho)
Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (přehlídka hollywoodských klišé)
Kocour v botách (v jakém jiném filmu si může Antonio Banderas lízat své genitálie)
Mistrovský plán (Eddie Murphy je zpět a dobrá zpráva je, že tentokrát nehraje celou rodinu)
Moje krásná učitelka (otázka zní: dostane Tom Hanks Julii Roberts do postele?)
Spy Kids 4D: Stroj času (oslava prdění, krkání, blinkání a házení plenek po nepřátelských agentech)
Tři mušketýři (nikdo nevěřil, že může vzniknout horší verze, než ta z roku 1993. Ach my nevěřící)
Twilight sága: Rozbřesk – 1. část (další dávka svítícího Pattinsona, nehrající Kristen Stewart a beztričkoidního Taylora Lautnera, pláč povolen)
Válka bohů (Třístovka to není, ale krve je dost na naplnění rudého moře a vypadá to hezky)
Vymítač ďábla (po zhlédnutí budete koukat na kostel úplně jinak)

FmcVeKiyZQU

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD březen 2012: Pianista s Ocelovou pěstí zvládne i Hru o trůny