Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Johnny English se vrací nebo Rozhovor

Jiří Hannich

Jiří Hannich

13. 2. 2012

Zapomeňte na agenty Bournea či 007. V tomto týdnu nastupuje Rowan Atkinson jako Johnny English. Kromě něj stojí za pozornost Coppolovo drama Rozhovor nebo francouzský akční thriller Limit.

Drsný chlap musí něco vydržet. Zdroj: distributor filmu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z premiérově vycházejících snímků je právě Johnny English tím nejvýraznějším titulem. Pro fanoušky parodií různých špiónských trháků jasná volba. Ti ostatní se spíše vrátí k filmové klasice: jak už bylo předznamenáno, na DVD a Blu-ray se totiž vrací napínavý a strhující Rozhovor.

Johnny English se vrací (Johnny English Reborn, recenze filmu)

Neohrabaný tajný agent Johnny English musí odhalit spiknutí proti čínskému premiérovi. Jeho osobitý styl práce se projeví v souboji s dvojitými agenty i zabijáckou uklízečkou.

V hlavní roli se opět představuje populární britské třeštidlo Rowan Atkinson. Dočkáme se  i druhého dílu Univerzální uklízečky?

Johnny English se vrací (Johnny English Reborn), komedie/akční/dobrodružný, USA/Velká Británie/Francie, 2011, 101 minut, režie: Oliver Parker, hrají: Rowan Atkinson, Gillian Anderson, Dominic West, bonusy: vynechané a prodloužené scény s úvodem režiséra Olivera Parkera; nepovedené záběry, Honička na invalidním vozíku, komentář režiséra Olivera Parkera a scenáristy Hamishe McColla, Akta English: Z natáčení filmu Johnny English se vrací, Práce s Rowanem, Důmyslná zařízení, English v Hong Kongu

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=OaktBZ_dhpg[/youtube_660]

Limit (Á bout portant)

Samuel Pierret pracuje jako zdravotník v jedné pařížské nemocnici. Na jedné z nočních směn zachrání život pacientovi, kterého se kdosi pokoušel odpojit od přístrojů.

Krátce nato Samova žena beze stopy zmizí a neznámí únosci po něm požadují, aby do tří hodin dostal zraněného pacienta z nemocnice, kterou policie přísně střeží. Pokud to nezvládne, svoji ženu již nikdy neuvidí. Krimi thriller po francouzsku.

Limit (À bout portant), thriller/krimi/akční, Francie, 2010, 84 minut, režie: Fred Cavayé, hrají: Gilles Lellouche, Roschdy Zem, Chems Dahmani, bonusy: interaktivní menu, výběr scén

 

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=zWmhKow4zTw[/youtube_660]

Rozhovor (The Conversation)

Záhadné drama Francise Forda Coppoly, natočené mezi filmy Kmotr a Kmotr II, zkoumá morální hodnoty soukromí.

Gene Hackman zde představuje Harryho Caula, experta na bezpečnost a dohled. Jeho každodenní práce, odposlech, jej postupně zaplétá do labyrintu tajemství a vražd.

Rozhovor (The Conversation), drama/krimi/thriller/mysteriózní, USA, 1974, 116 minut, režie: Francis Ford Coppola, hrají: Gene Hackman, Harrison Ford, Cindy Williams, bonusy: Cindy Williams – kamerová zkouška, Harrison Ford – kamerová zkouška, Bez doutníku, Rozhovor s Davidem Shirem, Tehdy a nyní, Rozhovor s Genem Hackmanem, Detaily z Rozhovoru, trailer, Úryvky ze scénáře: Úvodní scéna, Život Harryho Caula, Konvence, Představení Frankovi Lovistovi, Hotel Jack Tar, Závěr na policejní stanici

 

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=vrhRsZ56b4g[/youtube_660]

Vražda v Bílém domě (Murder at 1600)

Přestože je Bílý dům, sídlo prezidenta USA, jedním z nejpřísněji sledovaných objektů, bují tu sex a vzápětí se na exkluzivních záchodcích povaluje zneužitá mrtvola půvabné úřednice.

Po pachateli hrůzného činu pátrá policista z oddělení vražd Harlan Regis a tajná agentka Nina Chance. Záleží jen na nich, jak zajistí, aby vrah neunikl spravedlnosti.

Vražda v Bílém domě (Murder at 1600), akční/thriller/krimi/drama, USA, 1997, režie: Dwight H. Little, hrají: Wesley Snipes, Diane Lane, Tate Donovan, bonusy: interaktivní menu, výběr scén

 

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=TPsB5HJFASg[/youtube_660]

Dále vychází: Hamlet, Divotvorný hrnec, Lovestory, Strach nad městem, Rusalka, Stopaři, Woodstock aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Johnny English se vrací nebo Rozhovor