Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Butch Cassidy a Sundance Kid či Piraňa 3D

Jiří Hannich

Jiří Hannich

14. 3. 2011

Kolťáky proklatě nízko u pasu, kulky jen sviští, zlaťáky cinkají, dívkám se podlamují kolena… A strážci zákona mají pohotovost. Butch Cassidy a Sundance Kid jsou takoví sympaťáci, že byste způsob jejich obživy – vykrádání bank a přepadávání vlaků – odhadli jen stěží.

Butch Cassidy a Sundance Kid (USA, 1969)

Chtěli zlaťáky, teď prchají před zákonem, Zdroj: youtube.com

Slavný western o dvojici postavené mimo zákon, takřka dokonale ztvárněné Paulem Newmanem a Robertem Redfordem, získal celkem čtyři Oscary a nyní vychází na DVD. Přestože je starý již dvaačtyřicet let, neztratil nic ze svého kouzla. Butch (Newman) a Sundance (Redford) se rozhodnou přepadnout slavný Union Express. Napoprvé to vyjde, tak proč se nepokusit ještě o jednu, tentokrát už poslední loupež? Na každého ale jednou dojde… Pořadí jmen v názvu snímku mělo být původně obráceně (tedy Sundance Kid a Butch Cassidy), protože se pro roli Sundance uvažovalo o Stevu McQueenovi. Právě McQueen byl v porovnání s Newmanem vnímán jako větší hvězda a měl se stát hlavním tahákem filmu. Když ale z McQueenova angažmá sešlo a po mnoha peripetiích (roli odmítli Jack Lemmon, Warren Beatty či Marlon Brando) byl vybrán Robert Redford, chtěli tvůrci obsazení prohodit: Newman měl hrát Sundance a Redford Cassidyho. Nakonec Newmanovi zůstala původní úloha a sláva podceňovaného Redforda na základě předvedeného výkonu vystoupala do nebeských výšin.

Žánr: Western/Dobrodružný/Krimi

Režie: George Roy Hill

Hrají: Paul Newman, Robert Redford, Katharine Ross aj.

Zvuk: český, anglický (Stereo 2.0)

Titulky: české, anglické

Bonusy: komentáře tvůrců, interaktivní menu, výběr scén

Piraňa 3D (USA, 2010)

Vyrazit si na ryby může být nebezpečné..., Zdroj: distributor filmu

Každým rokem se v období jarních prázdnin stává prostředí jezera Victoria vítaným útočištěm pro skupiny mladých lidí, kteří se zde oddávají mnoha radovánkám. Také tentokrát vypukne ve výhni slunce hlučná zábava se spoustou alkoholu, aniž by si kdokoli z účastníků oslavy uvědomoval nový druh ohrožení, který se u jezera objevil. Po nenadálém zemětřesení začnou místní obyvatelstvo ohrožovat prehistorické lidožroutské ryby. Návštěvníci, kteří se navzájem ani trochu neznají, musí spojit síly, aby dokázali novým ostrozubým obyvatelům vodní říše zarazit jejich krvelačné nájezdy.

Žánr: Horor/Thriller

Režie: Alexandre Aja

Hrají: Elisabeth Shue, Kelly Brook, Steven R. McQueen aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS)

Titulky: české pro neslyšící

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

S.W.A.T.: Pod palbou (USA, 2011)

Expert protiteroristické jednotky a špičkový důstojník losangeleské policie Paul Cutler je povolán do Detroitu, aby se zde ujal výcviku zájemců o členství v týmu S.W.A.T. Cutler sloužil v Iráku, zná nejmodernější techniky záchrany rukojmích (za celou kariéru také o žádného z nich nepřišel) a v branži se těší vysokému respektu. Plánovaný průběh školení ale zásadně naruší nepovedený zákrok u vyhroceného rodinného sporu, během kterého umírá žena posedlého vládního zabijáka. Cutler a jeho frekventanti se tím nechtěně stanou lovnou zvěří. Snímek je velice volným pokračováním akčního thrilleru S.W.A.T.: Jednotka rychlého nasazení, opírá se především o poměrně zdařilé akční scény a dynamický styl vyprávění. Herecké výkony jsou však spíše zklamáním.

Žánr: Akční/Thriller

Režie: Benny Boom

Hrají: Kristanna Loken, Gabriel Macht, Robert Patrick aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Ostrá střelba na scéně, záběry ze zákulisí

Ďábel (USA, 2010)

Neříká se, že střepy přinášejí štěstí?, Zdroj: distributor filmu

Obyčejné ráno naprosto všedního dne. Pět lidí, kteří se navzájem neznají, nastoupí do téhož výtahu, ten se rozjede a nečekaně zastaví mezi patry. Zprvu poklidná atmosféra začne s přibývajícími minutami houstnout. Co se zpočátku zdá být jen marginálním technickým problémem, se mění v nevysvětlitelnou záhadu, s níž si nedokážou poradit ani technici ze správy budovy, přivolaní hasiči a policisté. Lidé ve výtahu navíc začnou postupně umírat. Ďábel vznikl pod producentskou záštitou M. Nighta Shyamalana.

Žánr: Horor/Mysteriózní

Režie: John Erick Dowdle

Hrají: Chris Messina, Bojana Novakovic, Jacob Vargas aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS)

Titulky: české, anglické

Bonusy: The Night Chronicles, Ďábelské setkání, vynechané scény, Příběh

Jerry Maguire (USA, 1996)

Tom Cruise představuje Jerryho Maguira, úspěšného sportovního agenta, který ale propadá stavům úzkosti z toho, že se musí pohybovat v prostředí, kde fair play již dávno nemá místo. Jedné bezesné noci – v návalu výčitek svědomí – sepíše Jerry memorandum, ve kterém na dvaceti stranách rukopisu shrne etický kodex ideálního sportovního agenta. Když s ním vyjde na veřejnost, dostane padáka. Rozhodne se založit vlastní agenturu a bláhově se domnívá, že u něho zůstanou všichni jeho dosavadní klienti. Opak je pravdou, a tak se Jerry bude muset spokojit s průměrným hráčem amerického fotbalu Rodem Tidwellem. Není špatný, ale aby mohl dostávat desetimilionové honoráře, potřebuje zapracovat na svém přístupu k tréninku. Pro Jerryho velká výzva.

Žánr: Komedie/Drama/Sportovní/Romantický

Režie: Cameron Crowe

Hrají: Tom Cruise, Renée Zellweger, Cuba Gooding jr.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Moje první reklama s Rodem Tidwellem, Jerryho prohlášení, nepovedené záběry s volitelným komentářem, film o filmu, vynechané scény, komentář režiséra a herců, videoklip Bruce Springsteena

Dále vychází: Léto s liškou, Spartakus (TV film), Barbie: tajemství víl aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Butch Cassidy a Sundance Kid či Piraňa 3D