Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Novinky na CD na červenec 2013: Editors, Jay-Z nebo David Lynch

Standa Kafka

Standa Kafka

27. 6. 2013

Červenec nabídne souboj na hiphopovém a r’n’b poli mezi Jay-Z a Chrisem Brownem nebo popový duel odlišných generací. Máte radši Selenu Gomez nebo Mariah Carey?

FOTO: Editors

Editors Foto: Matt Spaldin. Zdroj: D Smack U Promotion

Nezapomeňte ani na novou desku od britských Editors. A jako lahůdku nabízíme hudební počin režiséra Davida Lynche. Podívejte se, jaké novinky čekají v červenci na své posluchače.

Editors – The Weight of Your Love

Tak kolik váží Vaše láska? Jak už jste si mohli přečíst dříve, nová deska britských Editors vyjde hned prvního července. K dispozici bude i speciální dvoudisková edice, přičemž druhé CD bude obsahovat tři bonusové songy a dvě z první části v akustických verzích. Zřejmě se máme na co těšit. Na podzim nové písničky uslyšíme naživo v Praze.

Jay-Z  – Magna Carta Holy Grail

V posledních letech si Jay-Z zvykl každé dva roky vydat novou desku. Po minulé spolupráci s Kanye Westem se tentokrát můžeme těšit na dílo pouze samotného Jay-Z.  Název nové desky odhalil sám zpěvák v reklamním spotu během pátého finálového zápasu NBA a ono reklamní propojení se Samsungem potvrzuje i fakt, že milion uživatelů nejnovějších telefonů Samsungu si bude moci album do svých telefonů stáhnout úplně zdarma. Potvrzený je počet 13 písní, tak uvidíme, zda to bude pro Jay-Z šťastná, nebo smolná třináctka.

Chris Brown – X

S názvem pro své nové album si hlavu rozhodně nelámal Chris Brown. „X je římská číslovka pro číslo deset, já jsem se narodil 5.5.1989 a 5+5 = 10, deset let se živím hudbou, x je 24. číslo abecedy a mně bude v době vydání této desky 24 let. Ex také znamená expřítelkyni, což značí, že se ve svém životě nějak vyvíjíte a někam postupujete, nedržíte se starých postupů a cest.“ Z desky už vyšly dva singly Fine China a Don’t Think They Know, 16. července je bude následovat i zbytek alba.

Selena Gomez – Stars Dance

Po svém osamostatnění od skupiny The Scene, se kterou nahrála předchozí tři desky, vydává první sólovou desku americká popová hvězdička Selena Gomez. Titulní singl Come & Get si po svém zveřejnění vedl velmi úspěšně, když se dostal do top 10 americké i kanadské hitparády. Nahrávání desky bylo prý ovlivněno poměrně bouřlivým vztahem s Justinem Bieberem, takže se možná dočkáme nějakého usmiřování, nebo naopak vyhrocení jejich vztahu. Stars Dance vychází 19. července u Hollywoodu.

Mariah Carey – The Art of Letting Go

Už celkem čtrnáctou studiovou desku vydává zkušená harcovnice Mariah Carey. Je to ale její první album po tříleté pauze, během které stihla porodit dvojčata, vydělat slušný balík za roli porotkyně v soutěži American Idol nebo si zahrát ve filmu The Butler, jenž popisuje příběh černošského sluhy v Bílém domě a už se o něm opatrně mluví jako o jednom z horkých oscarových adeptů pro příští rok. Potom se však Carey vrátila k hudbě a nahrála novou desku The Art of Letting Go, která vyjde 23. července.

David Lynch – The Big Dream

Davida Lynche asi většina z vás zná spíše jako filmového režiséra, v poslední době se ale prezentuje také jako úspěšný hudebník. Jeho první deska Crazy Clown Time z listopadu 2011 byla velice slušně hodnocena a na její úspěch se pokusí navázat The Big Dream. Prý můžeme očekávat moderní blues a jednu předělávku Boba Dylana.

Písně opětovně vznikaly z obyčejného jamovaní ve zkušebně s producentem Deanem Hurleym a vycházejí jak na klasickém CD disku, tak i na LP. Povinná záležitost pro fanoušky tohoto světového režiséra.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na CD na červenec 2013: Editors, Jay-Z nebo David Lynch