Láska a upřímnost: Editors na podzim přijedou do Prahy s novým albem

Česká republika bude poprvé od roku 2010 hostit britskou indie rockovou skupinu Editors. Své nové album The Weight of Your Love fanouškům představí 6. října v pražském Lucerna music baru. Vstupenky jsou k dostání online od 720 korun.

FOTO: Editors
Editors. | Foto: Matt Spalding, Zdroj: D Smack U Promotion

„Nové písničky jsou přímočařejší, nikoliv experimentální, jako na předchozím albu In This Light and on This Evening. Jednou nohou stojí na alternativním americkém zvuku a jejich obsah se točí kolem milostné tematiky,“ říká frontman Tom Smith.

Půjde o první desku, na které se nepodílel dnes již někdejší kytarista Editors Chris Urbanowicz. Ten z kapely odešel loni v dubnu kvůli rozdílným představám o jejím dalším směřování. Do té doby dvě ze tří alb Editors získala platinu a jejich debut The Back Room byl rok po vydání (2006) nominován na cenu Mercury Music Prize.

V pořadí čtvrté album, které produkoval Jacquire King (Kings of Leon, Billy Talent), vyjde 1. července na iTunes. První singl s názvem A Ton of Love je od první poloviny letošního dubna k poslechu na Youtube.

V Čechách se Editors představili již dvakrát – v roce 2009 zahráli v LMB spolu s Wintersleep a The Maccabees, kdežto o rok později zavítali na festival Rock for People. Svou třetí tuzemskou performance odehrají po boku belgických Balthazar.

Láska a upřímnost: Editors na podzim přijedou do Prahy s novým albem
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*