Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Láska a upřímnost: Editors na podzim přijedou do Prahy s novým albem

Adam Vrána

Adam Vrána

24. 6. 2013

Česká republika bude poprvé od roku 2010 hostit britskou indie rockovou skupinu Editors. Své nové album The Weight of Your Love fanouškům představí 6. října v pražském Lucerna music baru. Vstupenky jsou k dostání online od 720 korun.

FOTO: Editors

Editors. | Foto: Matt Spalding, Zdroj: D Smack U Promotion

„Nové písničky jsou přímočařejší, nikoliv experimentální, jako na předchozím albu In This Light and on This Evening. Jednou nohou stojí na alternativním americkém zvuku a jejich obsah se točí kolem milostné tematiky,“ říká frontman Tom Smith.

Půjde o první desku, na které se nepodílel dnes již někdejší kytarista Editors Chris Urbanowicz. Ten z kapely odešel loni v dubnu kvůli rozdílným představám o jejím dalším směřování. Do té doby dvě ze tří alb Editors získala platinu a jejich debut The Back Room byl rok po vydání (2006) nominován na cenu Mercury Music Prize.

V pořadí čtvrté album, které produkoval Jacquire King (Kings of Leon, Billy Talent), vyjde 1. července na iTunes. První singl s názvem A Ton of Love je od první poloviny letošního dubna k poslechu na Youtube.

V Čechách se Editors představili již dvakrát – v roce 2009 zahráli v LMB spolu s Wintersleep a The Maccabees, kdežto o rok později zavítali na festival Rock for People. Svou třetí tuzemskou performance odehrají po boku belgických Balthazar.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Láska a upřímnost: Editors na podzim přijedou do Prahy s novým albem