Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Pařba na třetí, Vězení umění a další

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

30. 5. 2013

Na otázku, která filmová novinka ovládne česká kina tento týden, je velmi jednoduché si odpovědět. Do kin totiž už potřetí vchází pokračování série Hangover v čele s Bradleym Cooperem. A bude to legendární.

V Pařbě na třetí nebude samozřejmě chybět chybět Zach Galifianakis. Zdroj: Warner

V Pařbě na třetí nebude samozřejmě chybět Zach Galifianakis. Zdroj: Warner

Pařba na třetí (Hangover Part III, The)

Po dvou letech se k nám vrací partička mužů středního věku, kterou tvoří Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms), Doug (Justin Bartha) a Alan (Zach Galifianakis). Pánové se od minulého dílu stihli zklidnit a usadit, jednoduše žijí běžné životy. Až na Alana, který jako jediný stále nenašel své místo ve světě, a tak se rozhodne vysadit své léky a nechat svoji osobnost plně projevit. V této cestě do pekel mu mohou pomoci jen staří kamarádi, a ti jej přece zatím nikdy nezklamali.

Kromě toho, že poslední díl trilogie je epickým vyvrcholením celého dobrodružství Vlčí smečky, je tato epizoda zároveň nejdražším dílem ze všech tří. Film stál celých 103 milionů dolarů. Pokud se chcete o filmu dozvědět více, přečtěte si naši recenzi.

Pařba na třetí (The Hangover Part III), Komedie, USA, 2013, 100 min, Režie: Todd Phillips, Hrají: Bradley Cooper, Jamie Chung, Ed Helms, Zach Galifianakis, Ken Jeong

video
play-sharp-fill

 Království lesních strážců (Epic)

Hlavní hrdinka sedmnáctiletá Mary se navrací do svého rodného domu a pokouší se znovuobnovit vztah se svým otcem Bombou. Ten je však zabraný do studia zvláštní civilizace malých lesních mužíčků. Mary je na otce naštvaná, ale když se náhodou dostane do otcova kouzelného lesního světa, začne mu konečně rozumět. Teď už je jen otázkou, jak se dostat zpátky domů. V tom totiž Mary pomohou její noví lesní přátelé.

Režisér filmu Chris Wedge je autorem prvního dílu Doby ledové nebo už dávno zapomenutého filmu Roboti. Snímek je inspirovaný knihou Williama Joyce.

Království lesních strážců (Epic), Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy, USA, 2013, 102 min, Režie: Chris Wedge, Hrají: Amanda Seyfried, Josh Hutcherson, Beyoncé Knowles, Colin Farrell, Jason Sudeikis

video
play-sharp-fill

 Vězení umění

V novém českém dokumentu Vězení umění můžeme sledovat střet dvou světů – uměleckého a vězeňského. Mají k sobě blízko nebo daleko? A co je vlastně spojuje? V tomto dokumentu rozhodně tvorba. Postupem času se tak pomocí dialogů umělci a vězni dostávají k otázkám o imaginární a fyzické svobodě nebo řeší, jak moc reálné jsou hranice našich možností.

Vězení umění režiséra Radovana Síbrta pochází z produkčního studia společnosti Hypermarket film Víta Klusáka a Filipa Remundy a je zároveň Síbrtovým prvním celovečerním dílem.

Vězení umění, Dokumentární, Česko, 2012, 97 min, Režie: Radovan Síbrt

video
play-sharp-fill

 Poslední zima (Last Winter)

Mladý Johann zdědí po svém otci farmu, na které žije sám. Zároveň se však musí starat o svou duševně chorou sestru, která je v pečovatelském ústavu. Počátkem zimy jeho už tak velmi složitý život naruší jedna nečekaná událost. Někdo mu vypálí stodolu plnou sena. To se stane katalyzátorem dalších momentů, kdy Johann nedokáže snášet smutek své sestry nebo téměř zapomíná na přítelkyni Julii. Dostává se tak do začarovaného kruhu, ze kterého již není cesty zpět.

Debut režiséra Johna Shanka se natáčel převážně ve Francii, ačkoliv se na filmu podílela také švýcarská a belgická produkce. Snímek byl nominován na několik cen, mezi ty prestižnější patří nominace na cenu Britského filmového institutu Sutherland Trophy.

Poslední zima (Last Winter), Drama, Belgie / Francie / Švýcarsko, 2011, 103 min, Režie: John Shank, Hrají: Vincent Rottiers, Anaïs Demoustier, Aurore Clément, Michel Subor, Carlo Brandt

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Pařba na třetí, Vězení umění a další